Samotne święta na emigracji, dalej mogą być radosne

Reklama - Advertisement

Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to najbardziej rodzinnie obchodzone święta – siadamy wspólnie przy wigilijnym stole, łamiemy się opłatkiem, wspólnie śpiewamy kolędy i cieszymy się, że możemy swoich bliskich obdarowywać swoim czasem i prezentami.

A jak przeżyć święta, gdy jest się odłączonym od swojej rodziny? Emigracja wręcz prowokuje takie sytuacje, gdy jesteśmy z dala od naszych najbliższych. Jeśli przygotujemy się do przeżycia tych Świąt bardziej w wymiarze duchowym lub przyjmiemy, że poczucie osamotnienia to nasz stan umysłu – na który możemy wpływać – to łatwiej nam będzie w radości, choć z dala od bliskich, przeżywać te dni.

14 grudnia w parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie zorganizowano opłatek dla samotnych. Organizatorami tego wydarzenia byli Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, Centrum Polsko – Słowiańskie oraz Theatre and Opera Society “THEOS”, który wraz z chórem “Krakus” przygotował przedstawienie “Cud Wigilijnej Nocy”.

Obecne na spotkaniu osoby, opowiedziały Radiu RAMPA, jak dobrze, choć samotnie, spędzić nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here