Sekretarz Stanu USA, Rex Tillerson, przyleci do Polski jeszcze w styczniu

Advertisement

Sekretarz Stanu USA, Rex Tillerson, przyleci z wizytą do Polski 26 stycznia. Jak informuje ambasada USA w Polsce, “w harmonogramie Sekretarza Tillersona znajdą się spotkania z przedstawicielami polskich władz, podczas których poruszone zostaną tematy relacji polsko-amerykańskich, bezpieczeństwa w regionie oraz współpracy w zakresie gospodarki.”

Wizyta w Polsce połączona będzie z wizytą Rexa Tillersona w innych krajach Europy. 21 stycznia Sekretarz odwiedzi Londyn, gdzie odbędą się rozmowy na temat sytuacji międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii Iranu, Syrii, Libii i Ukrainy. 

23 stycznia Rex Tillerson odwiedzi Davos w Szwajcarii, gdzie w dniach 24-26 stycznia, weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym wraz z prezydentem USA Donaldem Trumpem. 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here