Spotkanie Joe Bidena ze szwedzkim premierem Ulfem Kristerssonem

Reklama - Advertisement

Prezydent Joe Biden wyraził pełne poparcie dla członkostwa Szwecji w NATO. Prezydent USA przyjął w Białym Domu szwedzkiego premiera Ulfa Kristerssona.

Witając Ulfa Kristerssona w gabinecie owalnym Joe Biden powiedział, że Szwecja jest wartościowym i oddanym partnerem: “Stany Zjednoczone w pełni popierają członkostwo Szwecji w NATO”.

Amerykański prezydent wyraził przekonanie, że Szwecja uczyni Sojusz silniejszym. Wskazał też na wspólne wartości: “Z niecierpliwością czekamy na Wasze członkostwo”. Biden podziękował też Kristerssonowi za wsparcie Ukrainy przed brutalną agresją Rosji.

Premier Szwecji pochwalił Bidena za przywództwo we wspieraniu Ukrainy i za wzmocnienie jedności transatlantyckiej: “Bardzo doceniamy wasze silne poparcie dla przystąpienia Szwecji do NATO. To wiele dla nas znaczy. Liczymy na większą ochronę, ale mamy też coś do wniesienia, chcemy być dostawcą bezpieczeństwa dla całego NATO” – dodał premier Szwecji. Obaj przywódcy poinformowali, że będą także rozmawiać o wyzwaniach ze strony Chin oraz zacieśnieniu relacji bilateralnych.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: White House/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here