Stan Borys – “Poezja jest ucieczką od emocji”

Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest Stan Borys. Od ostatniej wizyty artysty w naszym studio minął rok, pytamy więc jaki ten rok był, a tematów do dyskusji nie brakuje. Rozmawiamy przede wszystkim o nadchodzących spotkaniach z artystą i jego tomikiem wierszy “Daleko donikąd.” Stan Borys opowiada o tym w jakich momentach sięga po pióro, o tym kim są jego mistrzowie i z kim w swoich wierszach się rozlicza. Wiersze ujęte w jego książce powstawały jeszcze w latach 60-tych, ale nie brakuje i tych współczesnych z czasów pobytu w USA.

Poruszamy również temat polityki w Polsce: jaki wpływ na życie i pracę artystów będą miały zmiany w polskiej telewizji, dlaczego piosenki Stana ale i film o nim, nigdy nie ujrzały światła dziennego w polskiej telewizji?

Na koniec, Stan Borys mówi o relacji jego muzyki z poezją, a także o koncertach charytatywnych, które zagra aby pomóc Polce w walce z nowotworem.

StanBorys

Plakat Stan Borys

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here