Studniówka 2020 – pełna relacja wideo

Reklama - Advertisement

1 lutego miejsce miała 12. już studniówka Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce. W pięknej sali Leonard’s na Long Island bawiło się 530. gości, a ponad 200. z nich stanowili tegoroczni maturzyści ze szkół polonijnych w stanach Nowy Jork, New Jersey, Pensylwania i Connecticut. W sumie, na studniówce reprezentowanych było 25 szkół, włącznie ze szkołą działającą przy Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.
Gości powitały odpowiedzialne za przygotowanie studniówki prezes terenowy CPSD na stan Nowy Jork mgr Renata Jujka oraz prezes terenowy na stany Long Island, Floryda, Texas, Arizona mgr Ewa Załusińska. Do zgromadzonych przemawiała również Prezes CPSD dr Dorota Andraka. Gośćmi honorowymi wieczoru byli zastępca Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku Kamil Henne oraz przedstawiciele Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Nie zabrakło czasu na podziękowania: dla dyrektorów szkół i wychowawców, rodziców, zarządu Centrali, ale przede wszystkim, padły słowa gratulacji i otuchy dla wkrótce już kończących polonijną edukację uczniów.
Po części oficjalnej, młodzież bawiła się przy muzyce, którą zapewnił zespół Windstar z Connecticut.
Zobaczcie wideo relację, w której maturzyści dzielą się swoimi wspomnieniami, wrażeniami ze studniówki, a także mówią o swoich planach na przyszłość.

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Rampa TV

Latest posts by Rampa TV (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here