Studniówka CPSD 2024 – pełna relacja wideo

Reklama - Advertisement

W sobotę, 3 lutego w restauracji Leonard’s Palazzo w Nowym Jorku odbyła się studniówka uczniów klas maturalnych uczęszczających do szkół polskich, zrzeszonych w Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

Studniówkę rozpoczął tradycyjny Polonez, który poprowadziła Prezes Centrali dr Dorota Andraka wraz z Wicekonsulem RP w Nowym Jorku Stanisławem Starnawskim. 

Poloneza – który przypomnijmy – jako taniec został w zeszłym roku wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO – odtańczyło aż 299 maturzystów! Co roku uczniów w klasach maturalnych przybywa, co jest dużym sukcesem polonijnego szkolnictwa. W tym roku w studniówce, udział wzięli przedstawiciele 27. polonijnych szkół z czterech stanów – Nowy Jork, New Jersey, Connecticut i Pennsylvania.

Po odtańczeniu Poloneza i godzinie koktajlowej nadszedł czas na powitanie honorowych gości i podziękowania.

W tym roku Studniówkę koordynowały Pani Ewa Załusińska – prezes terenowy Centrali Polskich Szkół Dokształcających na stan NY oraz Pani Paulina Surowiec, również prezes terenowy CPSD na NY – to one odpowiedzialne były za przygotowanie studniówki od strony logistycznej i organizacyjnej. 

Pani Załusińska i Pani Surowiec przywitały: wicekonsula RP Stanisława Starnawskiego, prezesa Fundacji Kościuszkowskiej Marka Skulimowskiego, tegorocznego marszałka głównego Parady Pułaskiego Piotra Praszkowicza, Jakuba Staniewskiego – Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Uczniowie klas maturalnych, złożyli podziękowania na ręce nauczycieli, dyrektorów oraz zarządu Centrali Polskich Szkół Dokształcających, a także, na ręce swoich rodziców. 

Upragnionym momentem studniówki, była zabawa! Maturzyści w tym roku bawili się przy muzyce, którą zapewnił Tomasz Popławski – DJ Junior. Młodzież nie schodziła z parkietu do końca balu. 

Zapraszamy do obejrzenia wideo podsumowującego ten wieczór. Wkrótce również, galeria zdjęć oraz dłuższa relacja z tego wieczoru. 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here