Stypendia PSFCU 2024 – gala na Manhattanie

Reklama - Advertisement

12 czerwca w Irving Plaza na Manhattanie, odbyła się gala wręczenia stypendiów Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej dla licealistów i studentów.

PSFCU przeznaczyła w tym roku rekordową sumę 600 tys. dolarów na poczet funduszu stypendialnego.  

Jak poinformowali członkowie komisji stypendialnej, w tym roku młodzież złożyła ponad 700 aplikacji, a stypendyści pochodzili z 11 stanów. Łącznie, Nasza Unia przyznała w tym roku stypendia 599 studentom z całego kraju (191 studentom, 398 maturzystom i 10 uczestnikom Stażu Prezydenckiego). Nagrody otrzymali za wyniki w nauce, a także zaangażowanie w różne działania społeczne, organizacje, parafie, szkoły sobotnie i polonijne kluby etniczne.

Na Gali w Nowym Jorku, wykład wygłosił prof. Andrzej Nowak, którego książkę otrzymali wszyscy stypendyści.Swoją obecnością gości zaszczycił również stały przedstawiciel RP przy ONZ, Ambasador Krzysztof Szczerski. 

Po uroczystości w Nowym Jorku, miejsce miała uroczystość wręczenia stypendium w Illinois – odbyła się ona w sobotę, 15 czerwca 2024 r. w Muzeum Polskim w Ameryce w Chicago, IL. Gościem specjalnymi tej uroczystości był Michael Fryzel, były Prezes Zarządu Krajowej Unii Kredytowej.

Od swojego powstania w 2001 roku Program Stypendialny PSFCU przyznał ponad 7,6 miliona dolarów na stypendia dla ponad 6500 studentów. 

Zobacz relację wideo, w której posłuchasz wypowiedzi samych stypendystów i ich rodziców. 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here