Święto Niepodległości na Greenpoincie

Reklama - Advertisement

15 listopada, w Polskim Domu Narodowym na Greenpoincie, zorganizowana została uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości Polski. Już od kilkudziesięciu lat, nieprzerwanie, akademię organizuje Pan Antoni Chrościelewski, prezes Domu Narodowego oraz komendant główny Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej, okręg 2. w Nowym Jorku.

W tym roku, wydarzenie związane zostało również z uroczystością wciągnięcia flagi polskiej, którą Panu Chrościelewskiemu wręczył Prezydent Polski Andrzej Duda, podczas swojej wizyty w USA we wrześniu br.

W uroczystości udział wzięli weterani, harcerze i Polonia nowojorska. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był chór Angelus, który wykonał m.in. pieśni “Warszawianka” i “Marsz Pierwszej Brygady.” Inwokacji dokonał ksiądz Marek Sobczak, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Obecny był również Konsul Mateusz Stąsiek.

Zapraszamy do obejrzenia wideo relacji.

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.
Artur Adamski

Latest posts by Artur Adamski (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here