Sytuacja wyjątkowa w dwóch miastach NJ z powodu przerw w dostawie wody

Pressure testing of the pipeline at construction. Installation of the pipeline.
Reklama - Advertisement

Problemy z przerwami w dostawie wody w New Jersey trwają nadal. Dwa miasta: Montclair i Glen Ridge ogłaszają sytuację wyjątkową w związku z użyciem wody.

W środę na Bloomfield Avenue i Church Street w Nutley, pękła rura, co spowodowało ogromne problemy w trzech hrabstwach: Essex, Hudson i Passaic. Mieszkańcy w pobliżu awarii i pękniętej rury starali się jak najlepiej zapobiegać powodziom, ale w wielu przypadkach nie udało się zapobiec zniszczeniu mienia. Nawet mieszkańcy Newark odczuli skutki tej awarii i zgłaszali niskie ciśnienie wody.

Dwa miasta, Montclair i Glen Ridge, ogłosiły w sobotę sytuację wyjątkowa z związku z użyciem wody, aby na razie ograniczyć zużycie „niekoniecznej” wody. Burmistrz Montclair Sean Spiller nazwał wpływ przerwy w dostawach wody niszczącym i skontaktował się z gubernatorem Philem Murphym, aby znaleźć nowe zasoby wody, które pomogą miastu. „Wciąż nie doświadczamy wystarczającej redukcji zużycia wody, aby sprostać naszemu wyzwaniu w zakresie dostaw” – powiedział Spiller w sobotnim wideokomunikacie.

Przyczyna awarii jest badana. Komisja Wodociągów Okręgu North Jersey nadal pracuje nad naprawą głównego wodociągu.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here