Samoloty z nastoletnimi migrantami bez opieki lądują w Nowym Jorku

Reklama - Advertisement

Kilka godzin po tym, jak Burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, ogłosił stan wyjątkowy w związku z napływem osób ubiegających się o azyl do miasta, do stanu Nowy Jork przybyło jeszcze więcej migrantów, bez wcześniejszego powiadomienia.

Samoloty wylądowały w piątek, na lotnisku Orange County w Montgomery. Dwa samoloty przewoziły około 24 nieletnich każdy, bez opieki, powiedział Steve Neuhaus, Republikanin, zarządca hrabstwa Orange.  Jak podaje News 4. w rozmowie z Neuhausem – Ci młodzi ludzie nie zostali wysłani przez gubernatora Texasu. Loty zostały wyczarterowane przez rząd federalny i po wylądowaniu dzieci zostały umieszczone w autobusach wahadłowych – również wyznaczonych przez pracowników federalnych i wysłane do miejsc w Kingston, Poughkeepsie i Nowym Jorku.

Zarząd hrabstwa powiedział, że żaden z migrantów nie ma żadnych powiązań rodzinnych z hrabstwem Orange. Loty zostały powitane przez niewielką grupę protestujących przed lotniskiem – a Neuhaus powiedział, że nie było na miejscu ani członków rządu federalnego ani stanowego, którzy mogliby pomóc dzieciom. Neuhaus powiedział, że rząd federalny mógłby znacznie lepiej radzić sobie z kryzysem migracyjnym i mógłby być bardziej transparentny w przypadku organizowania takich operacji. 

Zdjęcie: Steve Neuhaus Facebook

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here