Nowy Jork może zacząć płacić za zgłoszenie niewłaściwie zaparkowanego pojazdu

yellow painted no parking sign on the asphalt
Advertisement

W Nowym Jorku coraz większą uwagę zyskuje nowa propozycja zwiększenia egzekwowania przepisów dotyczących nieprawidłowego parkowania poprzez zachęcanie nowojorczyków do zgłaszania źle zaparkowanych samochodów.

Ustawa przedstawiona Radzie Miasta, dawałaby osobom zgłaszającym nieprawidłowo zaparkowany pojazd 25% obowiązującej kary za złe parkowanie, która teraz wynosi 175 dolarów. W związku z tym, “nagroda” za zgłoszenie wyniosłaby 44 dolary. Osoby zgłaszające nieprawidłowo zaparkowane samochody musiałyby wysyłać zdjęcia lub filmy przedstawiające pojazdy blokujące ścieżki rowerowe, chodniki, przejścia dla pieszych oraz wejścia i wyjścia ze szkół.

Zgodnie z ustawą, Departament Transportu (DOT) stworzy program do raportowania, w którym będą składane skargi. Następnie DOT przekaże dowody do Biura Rozpraw i Przesłuchań Administracyjnych w celu ustalenia, czy kwota w wysokości 25% ceny mandatu jest należna i zostanie przyznana.

RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here