Dzień Pułaskiego w USA

Reklama - Advertisement

Prezydent Joe Biden wystosował proklamację z okazji przypadającego dziś Dnia Pamięci generała Pułaskiego. Amerykański przywódca podkreślił dokonania polskiego bohatera i podkreślił wsparcie Polski dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji.

“Dziś upamiętniamy bohaterstwo i służbę generała Pułaskiego oraz migrantów, którzy poszli jego śladem i świętujemy bogate polsko-amerykańskie dziedzictwo naszego kraju” – napisał Joe Biden. 

Prezydent USA podziękował 9 milionom Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Podkreślił też bliski sojusz polsko-amerykański. Kontynuując walkę o wolność i sprawiedliwość na całym świecie Ameryka czerpie wielką siłę ze wsparcia ważnych międzynarodowych sojuszników, takich jak Polska. 

“Podczas, gdy Rosja kontynuuje niesprowokowaną wojnę na Ukrainie, Polska i Stany Zjednoczone stoją ramię w ramię w obronie demokracji i naszego wspólnego bezpieczeństwa” – napisał amerykański Prezydent. 

11 października został ustanowiony Dniem Pamięci Kazimierza Pułaskiego (General Pulaski Memorial Day) przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1929 roku. Od tego czasu polskiego generała upamiętniają wszyscy amerykańscy prezydenci, wydając co roku okolicznościowe proklamacje. 

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Kazimierz Pułaski/Wikipedia

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here