Szczepionka przeciwko odrze albo kara – Nowy Jork wprowadza stan wyjątkowy w dzielnicy Williamsburg

Twitter/Commissioner Oxiris Barbot
Advertisement - Reklama

“Chcemy aby ludzie podchodzili do odry poważnie,” powiedział burmistrz Bill de Blasio ogłaszając we wtorek stan wyjątkowy dla dzielnicy Williamsburg na Brooklynie. Od września 2018 roku, w dzielnicy tej na odrę zachorowało ponad 250 osób, głównie w środowisku ortodoksyjnych Żydów. Władze za rozprzestrzenianie się wirusa obwiniają osoby, które są zagorzałymi przeciwnikami szczepionek. 

Władze ogłaszając stan wyjątkowy chcą zobowiązać mieszkańców do szczepień. Miasto nie może zmusić nikogo do zaszczepienia się, jednak dzieci i dorośli, którzy się nie zaszczepią, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości $1,000. Nakaz obejmuje każdego kto mieszka, pracuje lub chodzi do szkoły ne terenie należacym do wszystkich czterech kodów pocztowych dzielnicy Williamsburg – 11221, 11249, 11205 i 11206. Nakaz dotyczy niezaszczepionych osób powyżej 6 miesiąca życia. Władze deklarują pomoc w zapewnieniu szczepionki, jeżeli dana osoba nie może otrzymać jej standardową drogą u swojego lekarza.

W Nowym Jorku potwierdzono 285 przypadków zachorowań na odrę, co stanowi największą ilość przypadków zarejstrowanych w mieście od 1991 roku. 

Pełny tekst nakazu: https://www1.nyc.gov/assets/doh/downloads/pdf/press/2019/emergency-orders-measles.pdf

 


 
 

 

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here