Szef MSZ Radosław Sikorski w USA

Reklama - Advertisement

Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna powiedział, że wizyta Radosława Sikorskiego w Waszyngtonie będzie równie ważna jak niedawne wizyty w Paryżu i Berlinie.

Szef polskiej dyplomacji ma rozmawiać między innymi z Sekretarzem Generalnym ONZ Antonio Guterresem oraz Sekretarzem Stanu USA Antonym Blinkenem.

Na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Szejna podkreślił, że głównym tematem rozmów będą kwestie związane z bezpieczeństwem, współpracą ze Stanami Zjednoczonymi i pomocą dla Ukrainy.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przybył do Stanów Zjednoczonych w środę. Podczas wizyty omówi również kwestie polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej oraz dalsze plany rozwoju NATO.

W Nowym Jorku szef polskiej dyplomacji weźmie udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ poświęconej okupowanym terytoriom Ukrainy oraz w debacie ministerialnej Rady Bezpieczeństwa ONZ nt. sytuacji na Ukrainie. Z kolei w Waszyngtonie szefowie dyplomacji Polski i USA zainaugurują także obrady 15. Polsko-Amerykańskiego Dialogu Strategicznego.

(RadioRAMPA/IAR)

Zdjęcie: MSZ/POLSKA/X

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here