Tadeusz Horvath, bohater “Janki” i “Urwisy z Doliny Młynów” w NYC

Advertisement

Gościem Radio RAMPA był aktor Tadeusz Horvath, znany z gry w serialach takich jak “Janka” czy “Urwisy z Doliny Młynów.” Największą popularnością cieszył się jako aktor dziecięcy i młodzieżowy w latach 80. W 1991 roku, wyjechał z rodziną do Nowego Jorku i od tamtej pory mieszka w USA, obecnie na Florydzie. Tadeusz Horvath odwiedził studio Radio RAMPA przy okazji swojej wizyty w NYC.

W rozmowie z Moniką Adamski, Horvath wrócił wspomnieniami do czasów swojego aktorstwa w Polsce – opowiedział jak dostał pierwszą rolę – sześcioletniego wówczas Tadeusza, pod blokiem w którym mieszkał, “odkrył” reżyser Władysław Ślesicki. Gość Radio RAMPA wspomina kulisy powstawania filmów w tamtych czasach. Opowiada również o swoich pierwszych wyjadach na Zachód, które to sprawiły, że już jako młody chłopak podjął dezycję o tym, że wyjechać będzie chciał z Polski – wówczas Polska owładnięta była jeszcze systemem komunistycznym, a młody Horvath widząc jak wygląda świat za Zachodzie, zapragnął go doświadczyć. Aktor opowiada o wyjeździe do Niemiec, a później USA, gdzie w Nowym Jorku, jego pierwszą pracą, była praca na planach filmowych. 

Zapraszamy:

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here