Tak w wyborach do Parlamentu Europejskiego głosowała Polonia amerykańska

Tak w wyborach do Parlamentu Europejskiego głosowała Polonia amerykańska
Reklama:

W Stanach Zjednoczonych w wyborach do Parlamentu Europejskiego wyraźne zwycięstwo odniosło Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie to zdobyło prawie 60 procent głosów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska, na którą głosowała jedna piąta wyborców, a na trzecim Konfederacja i Narodowcy. 

Największy sukces odnotowało Prawo i Sprawiedliwość w okręgu chicagowskim, uzyskując tam 70% poparcie. Ugrupowanie to zwyciężyło również w Nowym Jorku z wynikiem 51%. Koalicja Europejska wygrała w Waszyngtonie i Los Angeles, jednak w tych okręgach, głosowało tylko po kilkaset osób. W całych Stanach Zjednoczonych, Koalicja uzyskała 21% głosów, czyli znacznie mniej niż w Polsce. Lepszy wynik niż w kraju zanotowała Konfederacja, uzyskując 13% głosów – stało się to dzięki wyborcom z Nowego Jorku i Chicago. Wiosna Roberta Biedronia uzyskała w USA niespełna 5% poparcia. 

W całych USA do udziału w wyborach zarejestrowało się około 12300 osób. W głosowaniu wzięło udział 10500. Najwięcej w okręgu chicagowskim – 5000 i nowojorskim – niecałe 4000.

(IAR)

About The Author

Related posts