Tańsza benzyna w NY – “wakacje” od podatku za paliwo potrwają do końca roku

Advertisement

Od środy, 1 czerwca, tankując w stanie Nowy Jork, kierowcy nie zapłacą podatku od paliwa. Ulga będzie obowiązywać do końca roku, a jest efektem decyzji władz w Albany.

W praktyce, zaoszczędzić będzie można 16 centów na galonie. Jeszcze taniej zapłacą kierowcy tankujący na Long Island – w Nassau i Suffolk Counties zniesiony będzie podatek lokalny, za każdą kwotę wydaną powyżej 3$ za galon. Podobnie będzie w Westchester County, do 31 sierpnia. W Rockland County, ulga obowiązywać będzie powyżej wydanych $2 za galon do lutego 2023 roku. 

Pomimo zniżki, w Nowym Jorku wielu kierowców wciąż nieusatysfakcjonowanych jest z ceny jaką płacą za benzynę. Według AAA, średnia cena za benzynę w NY, w środę 1 czerwca, wynosi 4.93 USD. Dzisiaj rano na Greenpoincie, benzyna na jednej ze stacji paliw kosztowała 4.79 USD.

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here