Towarzystwo Medicus zaprasza lekarzy i specjalistów medycyny! (Video)

Date:

29 kwietnia miejsce miało walne spotkanie sprawozdawczo-wyborcze Towarzystwa Medicus – największej i najstarszej organizacji zrzeszającej lekarzy polskiego pochodzenia w USA. Spotkanie było świetną okazją do zapozniania się z działalnością organizacji, do której należało wielu prestiżowych naukowców i lekarzy.

Na spotkanie zaproszeni zostali specjalni goście, Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis, kierownik katedry chirurgii uniwersytetu medycznego w Poznaniu, który od 15 lat pracuje ze studentami z USA, którzy medycynę w Poznaniu studiują w jezyku angielskim. Dr Oszkinis wyróżniony zostal nadaniem honorowego członkostwa organizacji Medicus, a na swoje ręce odebrał również wyróżnienia dla Profesora Andrzeja Tykarskiego, rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Uczniowie medycyny, wykształceni na polskich uniwersytetach, liczyć mogą na wsparcie organizacji Medicus, przy rozpoczęciu swojej drogi zawodowej w USA. Towarzystwo Medicus nawiązało również współpracę z innymi uczelniami, aby propagować wymianę kontaktów między USA a Polską.

Działalność Medicus została doceniona także przez obecną na spotkaniu Beatę Drzazgę, właścicielkę i założyciela Centrum Medycznego BetaMed, największej firmy medycznej w Polsce, udzielającej pomocy osobom starszym. BetaMed to ponad 90 lokalizacji w Polsce, ale rónież nowa klinika w Las vegas, w stanie Nevada.

Organizacja Medicus działa nieprzerwanie od 1966 roku – dowiedz się, dlaczego warto abyś dołączył i Ty!

Zobacz też:

Nowy zarząd towarzystwa Medicus

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

Powstańcze piosenki i wspomnienia w Instytucie Piłsudskiego w Ameryce

2 sierpnia w Instytucie Piłsudskiego w Nowym Jorku miała...

Niewykluczane spotkanie prezydentów Dudy i Bidena w Nowym Jorku

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch nie wykluczył, że...

Robert Lewandowski w Barcelonie z numerem “9”

Robert Lewandowski został zaprezentowany jako piłkarz Barcelony na stadionie...

Pół miliona nowych miejsc pracy w USA w lipcu

Mimo obaw o recesję amerykańscy pracodawcy stworzyli w lipcu...