Tragedia na Atlantyku: statek zatonął, trwają poszukiwania załogi

Reklama - Advertisement

Oficjalnie zakończyły się poszukwania wraku statku El Faro, który uznany został za zniszczony przez huragan Joaquin. Na pokładzie statku, płynącego z Florydy do San Juan w Puerto Rico, znajdowało się 33. członków załogi: 28 Amerykanów i pięciu Polaków. W tej chwili, akcja poszukiwawcza skupia się tylko i wyłącznie na poszukiwaniu ewentualnych rozbitków – osób, które tragedię mogły przeżyć.

W informacji podanych przez telewizję CNN wynika, że odnaleziono jedną tratwe ratunkową z ciałem osoby, której póki co nie udało się zidentyfikować.

Ostatni kontakt ze statkiem zanotowano w czwartek rano. Od piątku trwała akcja poszukiwawcza na wodzie i w powietrzu, która w zanczym stopniu utrudniona została przez złe warunki pogodowe.

El Faro wyruszył w rutynowy rejs z Jacksonville do San Juan. Kapitan uznać miał, że warunki są dogodne do podróży. Statek natrafił na burzę tropikalną, która przekstałciła się w huragan czwartej kategorii.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here