Trenton zagrało bardzo głośno z WOŚP – fotorelacja

Reklama - Advertisement

Po raz trzeci zagrał Wielki Finał Świątecznej Pomocy w Trenton, NJ! Sztab liczy sobie ponad 50 osób, które swoim zaangażowaniem i radością niesienia pomocy, pomóc chcą akcji, która w ciągu 24. lat działalności, pomogła tysiącom dzieci w Polsce.

Szefem sztabu w Trenton jest Pani Aneta Godlewska. Wraz z wolontariuszami, przygotowała ona i w tym roku masę atrakcji dla wszystkich zwolenników WOŚP.

Podczas imprezy zorganizowanej w sali bankietowej Ambasador wystąpili artyści z Trenton i nie tylko. Program rozpoczęły zajęcia dla dzieci, które przygotowała Pani Anna Halczak, oraz szkoła polska przy parafi św. Jadwigi w Trenton.

Następnie, ubrany w oryginalny strój krakowski, Pan Paweł Ostrowski, wykonał tradycyjne polskie utwory folklorystyczne. Sopranistka Marika Szczepek, która miała ostatnio okazję wystąpić w USA z samym Piotrem Rubikiem, wykonała kilka utworów operowych. Tomasz Hałat zagrał na fortepianie i śpiewając hity, jak na przykład Bałkanica, zaprosił wszystkich do tańca. Do tańca zachęcały również szkoły VIVA Dance Studio z Hamilton, prezentując pokaz tańców latynoamerykańskich i współczesnych, oraz Nos Pes de Ouro, zespół wykonujący sambę brazylijską – zrobiło się gorąco i kolorowo.

Aby wzbogacić akcję WOŚP, przeprowadzono również licytacje. Jedną z nich urządził Pan Ryszard Druch, właściciel działającej od 1993 roku Druch Studio Gallery. Obrazy, rzeźby i biżuteria – nie tylko zachwyciły tych licytujących, ale przyczyniły się do powiększenia konta WOŚP. Ponadto, dwie licytacje oraz loterię z nagrodami przeprowadził niezawodny Marcin Małowski. Najbardziej pożądanym przedmiotem, wśród masy licytowanych dóbr, była koszulka piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego, podpisana przez wszystkich członków drużyny Borussia Dortmund, ale również i Roberta Lewandowskiego. Koszulka wylicytowana została za $1300.

Dużą gratką była również licytacja trzech randek w ciemno, z trzema uroczymi Panami – wolontariuszami WOŚP z Trenton. Kolacja w miłym miejscu, poznanie nowej osoby i pomoc dzieciom – połączenie przyjemnego z pożytecznym pozwoliło na zebranie kolejnego tysiąca dolarów.

W licytacjach pomagały Miss Polonia: Miss Polonia USA – Aneta Chorzepa, Miss Connecticut USA 2015, Mister Polonia Ct 2016 Nicholas Erlacher oraz Miss Polonia USA 2015, Victoria Konefal, która również rozpoczęła karierę aktorską. Jeszcze w tym roku będzie moźna zobaczyć ją w dwóch filmach, “Don’t forget Sandy Glass” oraz “Fog City.”

Przed Ambasadorem też nie brakowało atrakcji. Strażacy z Hamilton Township Fire District 4 Global przyjechali osobiście pomóc w organizacji finału w Trenton, a ich wozy strażackie miały drzwi otwarte dla każdego zainteresowanego. Ponadto, motocykliści z Polish Legion przyjechali Harleyami, na które każdy mógł wsiąść do pamiątkowego zdjęcia. Nie zabrakło również samochodów historycznych – Malucha Radio RAMPA oraz Warszawy prosto z Filadelfii.

Na koniec wieczoru, wystąpił zespół Kwadrat, zapewniając zebranym sporą dawkę dobrego, polskiego rocka.

Wszystko to spowodowało, że przez salę Ambasador w niedzielę prezewinęło się kilka tysięcy osób, a dzięki temu sztabowi w Trenton udało zebrać się jeszcze więcej niż do tej pory. Trenton zebrało $28,531,94. To jednak jeszcze nie koniec – wkrótce na internecie ruszy licytacja rzeczy, których nie wystarczyło czasu aby wylicytować w Trenton. Damy Wam znać!

Monika Adamski, nasza redaktor naczelna, miała przyjemność pomóc w prowadzeniu tej dobrze zorganizowanej imprezy. Zobaczcie galerię zdjęć. Relacja wideo już w sobotę w Radio RAMPA.

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here