Trubadurzy – Maj 2015. NY, NJ

Reklama - Advertisement

Christopher Entertainment

Występy w NY, NJ

      • New Jersey, Niedziela 17 maja, 2:30 pm

      • New York, Niedziela 17 maja, 7:30 pm

Trubadurzy to zespół wokalno-instrumentalny utworzony w 1963 r. w Łodzi w składzie: Bogdan Borkowski – gitara, spiew, Sławomir Kowalewski –gitara basowa ,spiew, Krzysztof Krawczyk – 4-22-15 Trubadurzy - Trubadurzy 2015gitara ,spiew, Jerzy Krzemiński – gitara ,spiew, Marian Lichtman – perkusja. Zadebiutowali w 1965 roku wraz z solistką Sławą Mikołajczyk na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobyli tam nagrodę za debiut. Zespol towarzyszył na estradzie Annie German.

W 1966 r. zespol zawiesił działalność. Wznowił ją w styczniu 1968 r. i dokonał nagrań dla radiowego Studia Rytm. W tym samym roku wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką “Przyjedź mamo na przysięgę”, która otrzymała nagrodę Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Opolu.

Do 1970 r. koncertował i nagrywał jako kwartet: Sławomir Kowalewski , Krzysztof Krawczyk,, Marian Lichtman , Ryszard Poznakowski. W latach 1970–1981 skład Trubadurów ulegał częstym zmianom. Zespół kilkakrotnie zawieszał i wznawiał działalność. W 1973 r. odszedł Krzysztof Krawczyk, okazjonalnie współpracował Ryszardem Poznakowski. W 1981 r. ponownie zawiesił działalność. W latach 80. reaktywował się trzykrotnie: w 1984 r. jako trio Sławomir Kowalewski, Marian Lichtman, Ryszard Poznakowski; w 1985 r. jako Trubadurzy ’85 w składzie: Sławomir Kowalewski, Danuta Poznakowska, Ryszard Poznakowski; w 1987 r. jako kwartet z Krzysztofem Krawczykiem.

Trubaqdurzy dokonali licznych nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i płytowych. Zrealizowali recitale i programy w Ośrodku Telewizyjnym w Łodzi i Warszawie, m.in. “Wariacje na pięć kamer”, “Interclub”, “Naszyjnik królowej” i “Znowu razem”. Wystąpił w filmach Wszystko na sprzedaż (jako zespół Bliscy Płaczu) i Polowanie na muchy (reż. Andrzej Wajda).

Jest także laureatem Złotego Pierścienia na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w 1971 r. i Srebrnego Pierścienia w 1975 r. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. w NRD, RFN, ZSRR, Czechosłowacji, Bułgarii, Belgii, Mongolii i na Węgrzech oraz w ośrodkach polonijnych USA i Kanady.

W 1994 r. wznowił działalność programem Trubadurzy 20 lat później w składzie: Sławomir Kowalewski, Piotr Kuźniak, Marian Lichtman Ryszard Poznakowski. W 2005 r. rozstał się z zespołem Ryszarda Poznakowski, a jego miejsce zajął Jacek Malanowski, który do dzisiaj gra w zespole.


 

Rampa Bilety do nabycia


 

“Trubadurzy – New Jersey, Niedziela 17 maja 2:30 p.m.”

17 maja 2:30 p.m.

Polsko-Amerykanskie Centrum Kultury
1-3 Monroe
Passaic, NJ 07055 – Mapa

Kup Bilety – NJ

 

[toggle title=”Trubadurzy – New York, Niedziela 17 maja 7:30 p.m.” state=”open” ]

17 maja 7:30 p.m.

NY Centrum Polsko-Slowianskie
176 Java St.
Brooklyn, NY 11222 – Mapa

Kup Bilety – NY

 

* * *

Radio RAMPA i Rampa Bilety nie ponoszą odpowiedzialności za organizację wydarzeń i koncertów przez nie reklamowanych. Pełna odpowiedzialność spoczywa na organizatorze. All tickets sales are final and there is no refunds

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here