Trzęsienie ziemi w metropolii nowojorskiej

Reklama - Advertisement

W piątek, około 10:20 rano, metropolią nowojorską wstrząsnęło dosłownie – trzęsienie ziemi o sile 4.8 w skali Richtera zostało odnotowane z epicentrum nieopodal miejscowości Lebanon w stanie NJ. Wstrząsy odczuwalne były – zgodnie z informacjami uzyskanymi od słuchaczy Radio RAMPA – od Pensylwanii po Rhode Island.

Wstrząsy trwały około 15-20 sekund, ale były wystarczająco silne aby spowodować panikę wśród mieszkańców regionu – nasi słuchacze mówili że wyszli z domów w niedowierzaniu. US Geological Survey podało, że trzęsienie ziemi mogło być odczuwalne przez około 42 miliony ludzi.

W Nowym Jorku, do mieszkańców miasta, ale i mediów, oświadczenie wydali przedstawiciele głównych agencji rządowych, na czele z burmistrzem Adamsem. Zapewnili, że nie zanotowano zniszczeń strukturalnych czy obrażeń wśród ludzi.

US Geological Survey potwierdziło, że o 5:59 p.m., nieopodal miejscowości Gladstone, NJ, doszło do ponownego wstrząśnienia ziemi o sile 4.0 stopnia. 

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here