TYLKO W RADIO RAMPA: Rebecca Weiner, szefowa wywiadu w NYC, ma polskie korzenie

Reklama - Advertisement

EKSKLUZYWNY MATERIAŁ RADIO RAMPA:

Rebecca Weiner, Zastępca Komisarza NYPD ds. wywiadu i zwalczania terroryzmu –  pierwsza kobieta na tym stanowisku w 178-letniej historii policji – udzieliła pierwszego wywiadu mediom polskojęzycznym, właśnie dla Radio RAMPA.

Rebecca Ulam Weiner – bo tak brzmi jej pełne imię i nazwisko – to wnuczka Stanisława Ulam – urodzonego we Lwowie matematyka, obywatela Polski. Stanisław Ulam na jednym z ostatnich kursów Batorego przed wojną, wypłynął z Polski do USA, gdzie został członkiem MANHATTAN PROJECT i pracował nad stworzeniem bomby wodorowej. Jego historia opisana została w książce Przygody Matematyka, a następnie zekranizowana.

Rebecca Weiner z dumą mówi o swoich polskich korzeniach i w wywiadzie dla Radio RAMPA, wspomina dziadka, oraz mówi, jak wpłynął on na jej życie. Weiner opowiada o tym jak doszła do stanowiska w NYPD, o swojej karierze w wywiadzie i przy zwalczaniu terroryzmu. Komentuje bieżące sprawy dotyczące wojny na Bliskim Wschodzie oraz na Ukrainie. Mówi o propagandzie i dezinformacji. Rozmawiamy również o roli kobiet w wywiadzie i o wyborze takiej ścieżki kariery.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here