Ukończyli nowojorski maraton reprezentując Polskę

Reklama - Advertisement

6 listopada, Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, gościł u siebie zgodnie z tradycją, polskich maratończyków. Grupa ponad 300 osób polskiego pochodzenia – z Polski, lub reprezentująca Polonię – 5 listopada, pokonała dystans 42 km na trasie nowojorskiego maratonu.

Konsul Generalny Adrian Kubicki powitał wszystkich biegaczy i podziękował im za reprezentowanie Polski na tym prestiżowym, światowym maratonie w Nowym Jorku. Podkreślił, że polscy maratończycy są ambasadorami polskości. Konsul wręczył dyplomy dla najszybszej Polki Katarzyny Raczkiewicz i najszybszego Polaka – Wojciecha Kopcia. Następnie Paweł Myśliwiec – prezes Polska Running Team wręczył im czeki na symboliczną kwotę 262 dolarów – kwota ta odzwierciedla dystans maratoński w milach. Katarzyna Raczkiewicz była nieobecna w konsulacie, gdyż nie liczyła, że będzie pierwszą Polką na mecie i już wcześniej zaplanowała urlop w North Carolina. W jej imieniu dyplom i czek odebrała Aleksandra Szydełko.

Zapraszamy do wysłuchania relacji z tego tradycyjnego spotkania. W relacji, m.in.:

Wicekonsul Mateusz Dębowicz nie ukrywając radości z dużej frekwencji Polaków na maratonie i goszczenia ich w konsulacie, podkreślił, że maraton w Nowym Jorku jest ikoną tego miasta. Konsul powiedział również, że bardzo ważne jest bieganie w koszulkach z napisem Polska.

Wojciech Kopeć – najszybszy Polak na tegorocznym, nowojorskim maratonie, który uzyskał czas: 2:31:42 podkreślił, że na tak wymagającej trasie, jaką jest nowojorska trasa maratonu, bardzo ważna jest rozwaga.

Robert Szych – współwłaściciel firmy Raz Event, który w tym roku z Polski na maraton nowojorski “przywiózł” rekordową liczbę 240 biegaczy i ich kibiców, opowiedział o kulisach przedsięwzięcia.

Zapraszamy!


Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here