Reklama - Advertisement

Ukraina ma pilne zapotrzebowanie na większą pomoc wojskową – mówił w Brukseli amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin. Zapewnił, że państwa dozbrajające Kijów wchodzące w skład grupy kontaktowej będą przekazywać militarne wsparcie tak długo jak będzie trzeba.

“Kreml cały czas myśli, że może nas przeczekać, ale po roku jesteśmy wciąż zjednoczeni. I ta wspólna determinacja pomoże podtrzymać impet Ukrainy w najbliższych kluczowych tygodniach i pomoże jej przebyć trudną drogą, która jest przed nią” – powiedział Lloyd Austin.

Sekretarz obrony USA zaznaczył, że stawką tej wojny nie jest tylko kwestia istnienia i bezpieczeństwa Ukrainy.

“Tu chodzi także o świat, w którym będą żyć nasze dzieci. Nie chcemy, by był to świat, w którym autokraci mogą atakować swoich pokojowo nastawionych sąsiadów, deptać granice i bombardować ich mieszkańców” podkreślił Lloyd Austin.

Po spotkaniu grupy kontaktowej dozbrajającej Ukrainę odbywa się dwudniowa narada ministrów obrony państw NATO-wskich poświęcona głównie wspieraniu władz w Kijowie w walce z rosyjskim najeźdźcą.

 

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Lloyd Austin/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here