Advertisement

Akademicka Reprezentacja Polski wywalczyła siedemnaście medali na zimowej uniwersjadzie w Lake Placid – pięć złotych, sześć srebrnych i sześć brązowych, zajmując piątą pozycję w klasyfikacji medalowej.

Pięć złotych medali wywalczyli – Nicole Konderla w skokach narciarskich, mikst Nicole Konderla i Adam Niżnik w skokach narciarskich, drużyna Natalia Jabrzyk, Iga Wojtasik i Olga Kaczmarek w łyżwiarstwie szybkim oraz Anna Nędza-Kubiniec w biathlonie, a także Kinga Rajda i Nicole Konderla w drużynowym konkursie skoków narciarskich.

Sześć srebrnych medali zdobyli: Iga Wojtasik i Natalia Jabrzyk w łyżwiarstwie szybkim, Barbara Skrobiszewska i Anna Nędza-Kubiniec w biathlonie oraz sztafeta Weronika Kaleta, Nicole Konderla i Andrzej Szczechowicz w kombinacji norweskiej, a także Paulina Cieślar i Anna Twardosz w drużynowym konkursie skoków narciarskich.

Sześć brązowych medali uzyskali: Joanna Kil w kombinacji norweskiej, Kinga Rajda w skokach narciarskich, mikst Kinga Rajda i Szymon Jojko w skokach narciarskich, Marek Kania w łyżwiarstwie szybkim oraz Wojciech Janik i Barbara Skrobiszewska w biathlonie.

Zawody w Lake Placid zakończyły się w niedzielę 22 stycznia. Młodzi sportowcy z 50 krajów, z 600 uniwersytetów rywalizowali w 12 dyscyplinach sportowych.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: lake placid.com

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here