“Urodzony w Polsce, wychowany na Brooklynie” – Adam Kownacki 20:0

Adam Kownacki Facebook
Reklama - Advertisement

3 sierpnia, w nowojorskim Barclays Center, Adam Kownacki zwyciężył jednogłośnie na punkty podczas walki wieczoru z Amerykaninem Chrisem Arreolą. Zdobył tym samym pas IBF Inter-Continental kategorii ciężkiej. Sędziowie punktowali 118:110 i dwukrotnie 117:111 dla naszego rodaka. 

Walka zaplanowana na 12 rund, przeprowadzona została do ostatniej sekundy. Bokserzy pobili rekord w swojej kategorii wagowej, jeżeli chodzi o ilość oddanych ciosów i ilość oddanych ciosów trafionych. Jak podaje CompuBox, Kownacki oddał 369 celnych ciosów, na 1047 zadanych, a Arreola oddał 298 celnych, na 1125 zadanych. Łącznie bokserzy oddali 2172 ciosy, a z nich 667 trafionych. 

Doświadczony Arreola był dobrym przeciwnikiem dla Kownackiego, dla którego walka ta była pierwszą w karierze walką wieczoru, a także pierwszą, którą rozegrał przez 12 rund. Arreola, który przez ostatnie rundy walczył ze złamaną ręką, zapowiedział, że teraz poważnie myśli o zakończeniu kariery.

Po walce, Adam Kownacki powiedział, że wygrał zasłużenie, choć z dużym uznaniem pochwalił swojego przeciwnika. Przyznał, że będzie pracował nad utratą wagi i wyraził nadzieję, że w przyszłym roku stoczy walkę o mistrzostwo świata kategorii WBC.

Na czele tej dywizji jest już od 4 lat Deontay Wilder. Amerykanin swój tytuł obronił już 9 razy. Wilder obecny był na widowni i z uwagą śledził walkę Kownackiego z Arreolą. Po walce, we wspólnym wywiadzie, zapytał Adama o to jak planuje go pokonać, na co Polak odpowiedział, że będzie używał “pressingu” i będzie kontrolował dystans. 

Wśród kibiców na trybunach Barclays Center tysiące Polaków, na czele z małżonką Kownackiego, Justyną, z którą spodziewają się pierwszego dziecka pod koniec sierpnia. W ramach sportowego wsparcia Kownackiemu na trybunach kibicowali również bokser Tomasz Adamek i mistrzyni MMA, Joanna Jędrzejczyk. 

W niedzielę rano, zgodnie ze swoją tradycją, Adam Kownacki odwiedził dzielnicę Greenpoint, gdzie zawsze po walce je śniadanie w Charlotte Patisserie. Umieścił też wówczas zdjęcie w mediach społecznościowych, pozując z pasem IBF na tle dzielnicy Greenpoint, z podpisem: “Poland Born, Brooklyn Raised/Urodzony w Polsce, wychowany na Brooklynie.”

 

Adam Kownacki jest w swojej karierze niepokonany: wygrał 20 zawodowych walk, w tym 15 przez nokaut. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here