USA: 25 milionów w 24 godziny dla Donalda Trumpa

USA: 25 milionów w 24 godziny dla Donalda Trumpa
Photo Credit To Donald Trump Twitter
Reklama:

Donald Trump oficjalnie rozpoczął kampanię w wyborach prezydenckich 2020 roku. Podczas wiecu na Florydzie amerykański prezydent chwalił się sukcesami i ostro krytykował Demokratów zarzucając im, że chcą zniszczyć Amerykę. „Utrzymamy Amerykę Wielką” – Keep America Great! – to nowe hasło wyborcze Donalda Trumpa. Donald Trump przedstawił siebie jako przywódcę ruchu patriotów i przestrzegał przed Demokratami, których oskarżył o podważanie amerykańskich wartości. 

Entuzjazm obecnego prezydenta, przekłada się również na finanse. Prawie 25 milionów dolarów wpłacili w ciągu doby zwolennicy Donalda Trumpa na jego walkę o reelekcję. Według przywódców Partii Republikańskiej rekordowe wpłaty świadczą o ogromnym entuzjazmie zwolenników obecnego prezydenta USA.

Z tak dużym entuzjazmem dla Prezydenta jak kraj dugi i szeroki nie mieliśmy doczynienia nigdy w przeszłości, oświadczyła przewodnicząca krajowego komitetu Republikanów, Ronna McDaniel, informując, że w ciągu 24 godzin, zwolennicy Donalda Trumpa wpłacili na jego kampanię 24 miliony 800 tysięcy dolarów. Kwota ta jest prawie czterokrotnie większa od sumy, jaką w ciągu pierwszej doby od ogłoszenia startu w wyborach zebrał główny kandydat Demokratów, były wiceprezydent, Joe Biden. Na konto jego kampanii wpłynęło 6 milionów 300 tysięcy dolarów.

Senator Bernie Sanders zebrał niespełna 6 milionów, a senator Kamala Harris 1,5 miliona. “Miażdżymy konkurencję,” skomentował wysokośc wpłat szef kampanii Donalda Trumpa Brad Parscale. 

Wybory prezydenckie w USA odbędą się w listopadzie 2020 roku. Sondaże wskazują na przewagę kandydatów partii demokratycznej, jednak sztab wyborczy Donalda Trumpa twierdzi, że badania są niewiarygodne i przypomina błędy w sondażach z 2016 roku. 

(IAR)

About The Author

Related posts