USA przekażą Ukrainie pomoc o wartości 300 milionów dolarów

American and Ukrainian flags fly against the blue sky and part of the building. Patriotism.
Reklama - Advertisement

Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie pomoc o wartości 300 milionów dolarów w sprzęcie wojskowym i innym wyposażeniu – poinformował Jake Sullivan, doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego. Joe Biden zdecydował o uruchomieniu tego pakietu w trakcie impasu w amerykańskim Kongresie w sprawie uchwalenia ustawy o bezpieczeństwie narodowym.

“Ten pakiet awaryjny, który ogłaszamy, zawiera dużą transzę pocisków artyleryjskich i pocisków GMLRS dla HIMARS’ów. Jest to pomoc, której Ukraina desperacko potrzebuje, aby utrzymać linię obrony przed rosyjskimi atakami i odeprzeć ciągłe rosyjskie ataki na wschodzie i w innych częściach Ukrainy. Amunicja ta pozwoli Ukrainie utrzymać ogień przez pewien czas, ale tylko przez krótki okres. Nie jest ona wystarczająca, by zaspokoić potrzeby Ukrainy na polu bitwy”.

Doradca prezydenta Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego podkreślił, że zapowiadany pakiet nie uchroni Ukrainy przed wyczerpaniem amunicji w nadchodzących tygodniach. Jak dodał, nie zastąpi on i nie powinien opóźniać przyjęcia ustawy o bezpieczeństwie narodowym USA.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here