Biały Dom o wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Donalda Tuska

Reklama - Advertisement

Biały Dom opublikował komunikat po rozmowach prezydenta Joe Bidena z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Donaldem Tuskiem. Podkreślono w nim, że wizyta umocniła więź polsko-amerykańską i podkreśliła niezachwiane zaangażowanie obu krajów w NATO.

“Ta historyczna wizyta upamiętniła 25. rocznicę przystąpienia Polski do NATO i podkreśliła zaangażowanie obu narodów w Sojusz Północnoatlantycki, dzięki któremu wszyscy jesteśmy bezpieczniejsi” – czytamy w komunikacie Białego Domu.

Napisano w nim również, że przywódcy Polski i USA zobowiązali się do stałego wsparcia Ukrainy w obronie przed rosyjską agresją.

Podczas spotkania prezydent Biden podzielił się informacją, że “Stany Zjednoczone uruchomią nową bezpośrednią pożyczkę dla Polski w wysokości 2 mld dolarów, aby wzmocnić jej bezpieczeństwo i wesprzeć modernizację armii” – poinformował Biały Dom, wyjaśniając, że pożyczka ta umożliwi Polsce zakup dodatkowego amerykańskiego sprzętu obronnego. Stany Zjednoczone zaoferują też Polsce sprzedaż 96 śmigłowców AH-64 Apache.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: White House/X

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here