W Nowym Jorku wręczono Medale Zasłużony Kulturze Gloria Artis

Reklama - Advertisement

Podczas uroczystości w Konsulacie RP w Nowym Jorku, wiceprezes Rady Ministrów oraz minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski, wręczył Medale Zasłużony Kulturze Gloria Artis Instytutowi Józefa Piłsudskiego z Nowego Jorku, Muzeum Polskiemu z Chicago oraz dyrygentowi i organizatorowi koncertów w największych salach Nowego Jorku Januszowi Sporkowi.

Medale wręczone zostały we wtorek, 27 września, a w uroczystości udział wzięli przedstawiele lokalnych środowisk polonijnych i rodziny oraz przyjaciele zasłużonych.

Pan Minister Gliński podkreślił zasługi każdego z odznaczonych i dodał, że to co w kwestii działalności kulturalnej dokonuje polonia amerykańska, jest bardzo potrzebne Polsce.

Więcej w naszej relacji audio. Zapraszamy.

Materiał audio przygotował Bartosz Żebrowski.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here