W Poznaniu sześciolatki będą mieć darmową komunikację miejską

Reklama - Advertisement

Decyzją Rady Miasta Poznania dzieci do ukończenia 7. roku życia będą korzystały z darmowej komunikacji miejskiej. Zdaniem radnych, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom rodziców i zmiana wynikająca z reformy edukacji.

O wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci sześciolatków zadecydowali jednogłośnie we wtorek miejscy radni. Dotychczas dzieci z bezpłatnych przejazdów mogły korzystać wyłącznie do końca września w roku, którym kończyły sześć lat.

Radny klubu PO Łukasz Mikuła podkreślił, że decyzja radnych jest “wyjściem naprzeciw oczekiwaniom rodziców”. “Decyzja była w dużej części wynikiem zmian, jakie zaszły w odniesieniu do sześcio-siedmiolatków w kontekście rozpoczęcia przez nich nauki szkolnej. W związku z tym, że sześciolatki zostały +zawrócone+ ze szkół znowu do przedszkoli, pojawiła się pewna niejednolitość w miejskich przepisach do którego roku życia przejazdy dla dzieci są bezpłatne, a od kiedy niezbędne są bilety ulgowe potwierdzane legitymacja szkolną” – mówił radny.

“Stwierdziliśmy, że dobrym i wygodniejszym pomysłem dla rodziców będzie aby dzieci w tym wieku niezależnie od tego czy są w szkole czy przedszkolu mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacja miejską” – dodał.

Radny podkreślił, że bezpłatne przejazdy sześciolatków to koszt ok. kilkuset tys. zł. Zaznaczył jednak, że “nie jest to kwota, od której miałby się wywrócić budżet miasta, tym bardziej, że jeszcze nie tak dawno sześciolatki także chodziły do przedszkoli i nie było z tym żadnego problemu. Koszty nie grały tu żadnej roli i nie jest przecież celem miasta zarabianie na przedszkolakach – ważniejsze są względy społeczne” – podkreślił.

Źródło: http://kurier.pap.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here