W Warszawie trwa szczyt NATO

“Wierzę, że warszawski szczyt NATO będzie miał wymiar symboliczny i jeszcze bardziej wzmocni nasze partnerstwo” – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem USA Barackiem Obamą.

Duda podkreślił, że uczestników szczytu czeka “wytężona praca”. “Ale wierzę, że szczyt będzie miał wymiar symboliczny i jeszcze bardziej wzmocni nasze partnerstwo” – zaznaczył prezydent.
Jak podkreślił, “Polacy lubią Amerykę, lubią Amerykanów”. “I ogromnie się cieszymy z obecności pana prezydenta dzisiaj i jutro w Warszawie” – powiedział prezydent.

“Uważamy Polskę za jednego z najbardziej oddanych sojuszników i jednego z liderów NATO” – powiedział prezydent USA Barack Obama po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Podziękował za udział polskich żołnierzy w misjach wojskowych.

Według Obamy fakt, że szczyt odbywa się w Warszawie świadczy o pozycji Polski. “W Stanach Zjednoczonych uważamy Polskę za jednego z najbardziej oddanych sojuszników. Polska jest jednym z liderów NATO. Krajem, który przeznacza pełny wkład – 2 proc. swojego PKB na nasze wspólne bezpieczeństwo” – mówił Obama.

Amerykański prezydent podziękował za misje wojskowe, w których Polska bierze udział. “Szczególnie za ostatni wkład w walkę z Państwem Islamskim i użycie F-16” – dodał.

Źródło: http://kurier.pap.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here