Wiadomości Dnia 10-20-20

Wiadomości Dnia 10-20-20
Reklama:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – na Greenpoincie otworzona została nowa biblioteka – mieści się ona przy 107 Norman Avenue, tam gdzie wcześniej, jednak już w całkowicie nowym budynku. Projekt stworzony został “w zgodzie” z naturą – wyposażenie oraz konstrukcja mają na celu również szerzenie świadomości co do ochrony środowiska. Szczegóły na stronie Radio RAMPA.

NOWY JORK – przybywający do Nowego Jorku już z 43 stanów muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie. Na liście, ze względu na współczynnik zarażeń koronawirusem, powinny znaleźć się również stany New Jersey i Connecticut, ale tak się nie stanie. Jak wytłumaczył gubernator Andrew M. Cuomo, jest to fizycznie nie możliwe i zaleca, aby unikać niepotrzebnych wizyt w Nowym Jorku przybywająć z tych stanów. 

USA – jak podaje Fox News, FBI jest w posiadaniu latopa i emaili należących do Huntera Bidena, syna kandydata na Prezydenta Joe Bidena. Sprawa ma dotyczyć biznesowych kontaktów Huntera, szczególnie z Chinami i Ukrainą, w czasach kiedy jego tata pełnił funkcję wiceprezydenta. / Maleją szanse na porozumienie w sprawie kolejnego pakietu pomocowego przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się dokładnie za dwa tygodnie.

ŚWIAT – Ograniczenie skutków kryzysu związanego z pandemią koronawirusa oraz zielona transformacja, to główne elementy programu prac Komisji Europejskiej na 2021 rok. Podczas debaty w europarlamencie o szczegółach mówił wiceprzewodniczący Komisji Marosz Szefczovicz. / Rząd Indonezji nie zgodził się, aby amerykańskie samoloty szpiegowskie lądowały na terytorium tego kraju w celu uzupełnienia paliwa podczas misji. Szef indonezyjskiej dyplomacji zapowiedział zaś, że jego kraj nie będzie stroną sporu Chin i Stanów Zjednoczonych. (IAR)

POLSKA – Żołnierze będą zastępować medyków przy pobieraniu wymazów na badania na koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki chwalił funkcjonowanie punktów drive-thru, w których żołnierze będą pobierać próbki do testów. Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że wydajność punktów drive-thru jest wysoka, a ich praca jest dobrze zorganizowana. W bezpośrednie wsparcie służb medycznych zaangażowanych jest – jak wyliczał szef rządu – tysiąc 300 żołnierzy.
Tymczasem, jak informuje MON, w zakresie postępowania z osobami zakażonymi koronawirusem przeszkolonych jest ponad 100 tysięcy polskich żołnierzy. Resort dodaje, że żołnierze są gotowi włączyć się w działania służby zdrowia, zarówno wojskowej jak i cywilnej. Minister Mariusz Błaszczak powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że Wojsko Polskie jest gotowe pomóc także w budowie szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19. Pierwszy tego typu szpital powstaje w Warszawie, na Stadionie Narodowym. / Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Funduszu Medycznym. Pieniądze – cztery miliardy złotych – będą przeznaczane między innymi na finansowanie leczenia trudnych przypadków chorób onkologicznych oraz terapie chorób rzadkich. Pieniądze będą wpływały do Funduszu z budżetu państwa. Prezydent Andrzej Duda nazwał Fundusz “funduszem ratunkowym”, zwłaszcza dla najmłodszych. Będzie umożliwiał również finansowanie zagranicznych terapii. / W wieku 59 lat zmarł Dariusz Gnatowski. Aktor znany głównie z roli w sitkomie „Świat według Kiepskich”.(IAR) 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts