Wiadomości Dnia 2-12-21

Date:

SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – słuchaj Radio RAMPA w każdą sobotę na fali 620 AM, a w tygodniu na stronie www.RadioRAMPA.com – sprawdzaj stronę Radio RAMPA aby być na bieżąco.

NOWY JORK – bliska współpracownica gubernatora Nowego Jorku, Andrew M. Cuomo, Melissa DeRosa, przeprosiła ustawodawców partii Demokratycznej, za to, że wraz z gubernatorem Cuomo ukrywali faktyczną liczbę zgonów z powodu COVID-19, wśród rezydentów domów spokojnej starości. Jak przyznała DeRosa, prawdę ukrywali, ponieważ “bali się”, że prawdziwe numery będą wykorzystane przeciwko nim przez ówczesne władze federalne. Wielu krytyków uważa, że Cuomo powinien zrezygnować ze stanowiska w związku z informacją, że liczba zgonów wśród seniorów była celowo zaniżana. / Od piątku, restauracje w mieście Nowy Jork mogą wznowić przyjmowanie klientów wewnątrz, przy zachowaniu odpowiednich limitów. Od niedzieli, restauracje w całym stanie, mogą być również otwarte o godzinę dłużej niż do tej pory – czyli do godz. 11 p.m. /  Cuomo w piątek rano spotkał się z Prezydentem Joe Bidenem i wiceprezydent Kamalą Harris w Białym Domu. W spotkaniu udział wzięli również inni gubernatorzy i burmistrzowie miast, a tematem spotkania była strategia walki z COVID-19 oraz dystrybucja szczepionek. 

USA – trwa proces byłego Prezydenta Donalda Trumpa w senacie. W piątek, argumenty prezentuje obrona Donalda Trumpa; m.in. zaprezentowano wideo, w którym ukazano przedstawicieli partii demokratycznej używających słów zachęcających do działań przeciwko byłemu Prezydentowi, a także, wypowiedzi Demokratów na temat impeachmentu. /Amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin zadeklarował chęć współpracy z Polską w celu wzmocnienia NATO. Szef Pentagonu rozmawiał telefonicznie z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem. Rozmowa dotyczyła także obecności wojsk USA w Polsce i regionalnego bezpieczeństwa./  Nie żyje Chick Corea, pianista i kompozytor, legenda muzyki jazzowej, zdobywca 23 nagród Grammy. Jego dyskografia to ponad 70 albumów nagranych solo oraz z mistrzami, takimi jak: Bobby McFerrin, Pat Metheny, Dave Holland, Herbie Hancock. Chorował na rzadką odmianę nowotworu, która niedawno została odkryta. Miał 79 lat. (IAR)

ŚWIAT – Osoby w Belgii, które będą nosiły szaliki, chusty lub opaski zamiast maseczek ochronnych będą karane mandatami w wysokości 250 euro. Tak stanowi ministerialny dekret./ Francuskie władze sanitarne wydały nowe rekomendacje w sprawie szczepień dla ozdrowieńców po Covid19. Francuscy eksperci stwierdzili, że osoby, które już przeszły infekcję koronawirusem potrzebują tylko jednaj dawki szczepionki, aby być odporne na ponowne zakażenie. / Na Białorusi może pojawić się nowe święto Dzień Jedności Narodowej, a w Mińsku pomnik związany z tym dniem. Święto miałoby upamiętniać datę 17 września 1939 roku, czyli radziecką agresję na Polskę. Na Białorusi ma być obchodzony ten dzień jako rocznica połączenia zachodniej części kraju, która do 1939 roku była w granicach II Rzeczpospolitej z ówczesną Białorusią Radziecką. (IAR)

POLSKA –Rozpoczęły się sczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności mogą wziąć w nich udział nauczyciele szkół i przedszkoli, którzy pracują stacjonarnie oraz opiekunowie w żłobkach i klubach dziecięcych. Chęć zaszczepienia się zgłosiło 268 tysięcy nauczycieli.  / Iga Świątek awansowała do 4. rundy gry pojedynczej wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open na twardych kortach w Melbourne. Rozstawiona z numerem “15” Polka (WTA 17) pokonała w 1/16 finału Francuzkę Fionę Ferro (WTA 46) 6:4, 6:3. Iga Świątek i Łukasz Kubot rozpoczną w nocy z piątku na sobotę (czasu NYC), rywalizację w turnieju gry mieszanej wielkoszlemowego tenisowego Australian Open. Polska para w pierwszej rundzie zagra z reprezentantami gospodarzy Astrą Sharmą i Johnem-Patrickiem Smithem. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski
Monika Adamskihttp://www.MonikaAdamski.com
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

USA za strefą zdemilitaryzowaną w Zaporożu

Stany Zjednoczone poparły apel o utworzenie strefy zdemilitaryzowanej wokół...

Prokurator Garland o przeszukaniu w posiadłości Donalda Trumpa

Prokurator generalny USA Merrick Garland broni decyzji o przeszukaniu...

Noc spadających gwiazd

Noc z 12 na 13 sierpnia to Noc Perseidów....

Biały Dom ostrzega Iran

Biały Dom ostrzegł, że Iran poniesie surowe konsekwencje jeśli...