Wiadomości Dnia 2-14-20

Advertisement

Wiadomości Dnia w Radio RAMPA –14 lutego 2020

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku rano poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – Zostały tylko 2 tygodnie do spektaklu ludzie inteligentni w Montclaire, NJ Wystąpią Magdalena Boczarska, Izabela Kuna, Magdalena Stuzynska, Szymon Bobrowski, Rafal Krolikowski i Bartlomiej Topa. Ludzie inteligentni to komedia w rezyserii Olafa Lubaszenki – biletu na stronie www.RampaBilety.com.                           

NOWY JORK – Gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo spotkał się w Białym Domu z Prezydentem Donaldem Trumpem – temat spotkania to przywrócenie prawa nowojorczyków do aplikowania o uczestnictwo w tzw. Trusted Traveler Programs. Nie doszło do porozumienia, ale administracja Homeland Security nazwała relację ze stanem Nowy Jork ważną i obiecała kontynuację pracy nad porozumieniem.

USA – Prokurator generalny William Barr powiedział, że wiadomości prezydenta Donalda Trumpa na Twitterze czynią jego pracę niemożliwą do wypełniania – to jedno z kilku ostatnich zawirowań wokół Prezydenta Trumpa, który wstawił się za obniżeniem kary dla Rogera Stone.  

ŚWIAT – Pięciuset premierów, ministrów, dowódców wojskowych i naukowców z całego świata spotka się w Monachium, by rozmawiać o zagrożeniach dla światowego ładu.
Dzisiaj pierwszy dzień 56. Konferencji Bezpieczeństwa. Wśród głównych tematów: malejąca rola krajów Zachodu, współpraca obronna, ale też epidemia koronawirusa.(IAR)

POLSKA –  Polski rząd przedstawił swoje wyjaśnienia ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego Trybunałowi Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here