Wiadomości Dnia 2-18-20

Advertisement

Wiadomości Dnia w Radio RAMPA –18 lutego 2020

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku rano poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – Legendy polskiej muzyki rockowej na koncercie w Nowym Jorku! Już 21 marca wystąpią dla Was zespoły KOMBII i IRA. Bilety do nabycia na stronie www.RampaBilety.com

NOWY JORK – 54-letni detektyw, który od 29 lat służył w policji nowojorskiej, popełnił samobójstwo w domu swojej mamy w dzielnicy Middle Village na Queensie. W 2019 roku ogłoszono stan wyjątkowy w policji, po tym jak 10 członków NYPD odebrało sobie życie.

USA – ubiegający się o nominację partii demokratycznej na prezydenta Michael Bloomberg, zakwalifikował się do środowej debaty w stanie Nevada. Z najnowszych sondaży wynika, że ma on 19% poparcia, czym wyprzedza wszystkich innych Demokratów, oprócz Bernie Sandersa.

ŚWIAT – Historyczna chwila w Indiach: kobiety będą traktowane na równi w wojsku – będą mogły otrzymywać takie same pozycje, awanse i wynagrodzenie jak mężczyźni.

POLSKA –  Prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński poinformował, że należąca do koncernu kopalnia Robinson w Stanach Zjednoczonych jest rentowna i będzie działać co najmniej do roku 2028. Kopalnia Robinson produkuje 48 tysięcy ton miedzi rocznie. Przewidywany czas jej działania to osiem lat. Może on zostać przedłużony, jeśli zostaną odkryte nowe złoża. KGHM zatrudnia w Nevadzie prawie 600 osób. Jest największym polskim pracodawcą w USA. (IAR)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here