Wiadomości Dnia 2-16-21

Date:

SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – Amerykańska Polonia zebrała 330 tysięcy dolarów podczas 24. kwesty – Radiotonu. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc chorym dzieciom z Polski. Leczenie w USA dla wielu z nich jest jedyną szansą.  (IAR)

NOWY JORK – 21-letni Rigoberto Lopez, cierpiący na chorobę psychiczną bezdomny, przyznał się do ataku na cztery osoby w nowojorskim metrze, podało NYPD. Mężczyzna dwie osoby ranił śmiertelnie. W wyniku jego ataków, w nowojorskim metrze zwiększoną liczbę oficerów policji o 500. Tymczasem, działanie nowojorskiego metra w nocy zostało rozszerzone – od poniedziałku, metro zamknięte będzie tylko od 2 do 4 rano.

USA –  w sobotę, były Prezydent Donald Trump został uznany za niewinnego sprowokowania ataku na Kapitol. Mimo, że wszyscy Demokraci oraz siedmiu Republikanów uznało byłego Prezydenta za winnego, aby zostać skazanym, za jego winą musiałoby opowiedzieć się przynajmniej 2/3 senatorów, czyli minimum 17 Republikanów i wszyscy Demokraci w Senacie. Republikanie, którzy zagłosowali za skazaniem byłego Prezydenta to: Richard Burr, Bill Cassidy, Susan Collins, Lisa Murkowski, Mitt Romney, Ben Sasse, Pat Toomey. / Zasypane drogi, zamknięte sklepy, tysiące odwołanych lotów i awarie sieci energetycznej. To efekt ataku zimy – śnieżyce i rekordowo niskie temperatury dotknęły obszar od Zatoki Meksykańskiej aż po granicę z Kanadą. (IAR)

ŚWIAT – Stany Zjednoczone i Wielka Brytania wyraziły zaniepokojenie kwestią warunków pracy ekspertów WHO, którzy prowadzili w Chinach śledztwo w sprawie przyczyn pandemii. Pekin odmówił dostępu do tak zwanych surowych danych o pierwszych przypadkach koronawirusa w Wuhan. / Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiła pierwszy od ponad dekady nabór kandydatów na astronautów, którzy w przyszłości mogą polecieć na Księżyc lub na Marsa. Przedstawiciele ESA podczas konferencji online przedstawili wymogi wobec kandydatów. W przeciwieństwie do poprzednich wypraw – gdy w kosmos latali głównie piloci bojowi – teraz poszukiwani są eksperci z różnych dziedzin. Wymogiem jest wyższe wykształcenie, dobre zdrowie oraz bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Nabór rozpocznie się 31 marca i potrwa do 22 maja.  (IAR)

POLSKA – Iga Świątek odpadła w 4. rundzie gry pojedynczej wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open na twardych kortach w Melbourne. Rozstawiona z “15” Polka (WTA 17) uległa Rumunce Simonie Halep 6:3, 1:6, 4:6. / Podsumowanie 30-lecia działalności Grupy Wyszehradzkiej i plany współpracy obronnej między Polską i Węgrami, to najważniejsze zagadnienia, wizyty ministra obrony Mariusza Błaszczaka na Węgrzech. Węgrów ćwiczenia z oddziałami specjalnymi polskiej armii są cennym doświadczeniem. Węgrzy odbędą wspólne ćwiczenia z oddziałami specjalnymi polskiej armii – ćwiczenia te są częścią planu współpracy bilateralnej na 2021 rok. Plan współpracy bilateralnej możliwi lepszą koordynację wspólnych wysiłków w obszarze szkolenia i obronności. Podczas spotkania w stolicy Węgier ministrowie Mariusz Błaszczak i Tibor Benkő (czyt. Benku) omówili też wymianę doświadczeń z zakresu tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski
Monika Adamskihttp://www.MonikaAdamski.com
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

USA za strefą zdemilitaryzowaną w Zaporożu

Stany Zjednoczone poparły apel o utworzenie strefy zdemilitaryzowanej wokół...

Prokurator Garland o przeszukaniu w posiadłości Donalda Trumpa

Prokurator generalny USA Merrick Garland broni decyzji o przeszukaniu...

Noc spadających gwiazd

Noc z 12 na 13 sierpnia to Noc Perseidów....

Biały Dom ostrzega Iran

Biały Dom ostrzegł, że Iran poniesie surowe konsekwencje jeśli...