Wiadomości Dnia 2-19-20

Advertisement

Wiadomości Dnia w Radio RAMPA – 19 lutego 2020

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku rano poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – już jest drugi numer magazynu „Polish Rider” poświęconego pasji do motocykli. Jego założycielem i redaktorem naczelnym jest motocyklista Grzegorz Kogut. Sprawdzajcie Polish Rider Magazine a już niedługo konkurs u nas, w którym do wygrania będzie darmowa wersja magazynu!        

NOWY JORK – 14-letni Rashaun Weaver usłyszał zarzuty w sprawie morderstwa Tessy Major w parku Morningside na Manhattanie w grudniu. Będzie skarżony jako dorosły. Nastolatek został aresztowany w piątek w dzielnicy Harlem, policja oświadczyła, że pomimo iż studentkę zaatakowało kilku sprawców, to właśnie Weaver zadał jej śmiertelny cios.

USA – Prezydent Donald Trump ułaskawił jedenaście osób, które uznane zostały winnymi przede wszystkimi w sprawach oszustw finansowych czy korupcji, wśród nich były gubernator stanu Illinois Rod Blagojevich, oskarżony o próbę sprzedaży siedzenia w senacie, a także, były komisarz policji nowojorskiej, Bernard Kerik, oskarżony m.in. o oszustwa podatkowe.

ŚWIAT – Rosja zamyka granicę dla obywateli Chińskiej Republiki Ludowej. Decyzja związana jest z epidemią koronawirusa. W Jokohamie rozpoczęła się operacja schodzenia na lad pasażerów wycieczkowca „Diamond Princess”. Dziś statek opuścić ma około 500 osób. Tymczasem japońskie władze krytykowane są za sposób przeprowadzenia kwarantanny na statku, podczas której wykryto ponad 500 przypadków zakażenia koronawirusem (IAR).

POLSKA –  Beata Szydło i Joachim Brudziński na czele sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, Adam Bielan rzecznikiem (IAR)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here