Wiadomości Dnia 4-6-20

Reklama - Advertisement

Wiadomości Dnia 4-6-20

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – Sklep PIAST w Garfield NJ jest otwarty i zaprasza na zakupy stacjonarne lub przez internet z dostawą do domu: odwiedź sklepy Piast przy 1 Passaic Street lub 800 River Drive w Garfield, NJ, a robiąc zakupy możesz nabyć świeżo przygotowany koktajl odpornościowy, oparty na staropolskiej recepturze – czosnek, imbir i miód! Jeżeli nie chcesz wychodzić z domu, możesz zamówić lokalnie zakupy z dostawą do domu – kiełbasy, wędliny, gorące jedzenie – Piast współpracuje z Uber Eats i DoorDash – aby zamowić wejdź na stronę www.Piast.com/delivery   Jeżeli nie mieszkasz w okolicach Garfield, możesz skorzystac z opcji zamówienia paczki wysyłkowej na stronie www.Piast.com 

NOWY JORK – Rząd federalny wysyła 1000 osób do pomocy w Nowym Jorku: wśród nich lekarze, pielęgniarki, technicy i terapeuci – 325 osób przybyło już w niedzielę. / Pamiętaj: apteki takie jak Walgreens czy CVS zgodziły się za darmo dostarczać leki do domów pacjentów – wszystko po to aby ograniczyć kolejki.  

USA – Władze federalne ostrzegają przed jednym z najsmutniejszych tygodnii w życiu Amerykanów – ilość osób zarażonych koronawirusem przekroczyła 300 tysięcy osób, a w sobotę zaraportowano 1344 zgony w USA. /Prezydent Donald Trump zwolnił Michael’a Atkinsona, który powiadomił kongres o skardze złożonej przez anonimowego informatora, która doprowadziła do impeachmnetu Prezydenta. 

ŚWIAT –  Dobre informacje z Włoch i Hiszpani: w obu krajach zauważono spowolnienie w ilości nowych przypadków zarażenia. Tymczasem, koronawirus dotknął slumsy na przedmieściach Mumbaju – władze obawiają się, że jeżeli wirus rozprzestrzeni się wśród miliona mieszkańców slumsów, oznaczać to będzie tragedię dla kraju. / Spotkanie pomiędzy Arabią Saudyjską, Rosją oraz członkami organizacji zrzeszającej Kraje Eksportujące Ropę Naftową zostało przełożone na 9 kwietnia – spotkanie ma odbyć się “wirtualnie”, a Prezydent Trump powiedział, że ma nadzieję iż zostanie wówczas zakończona wojna “na ceny” i uda się ustabilizować rynek. 

POLSKA – Sejm wybrał Bartłomieja Sochańskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. W Trybunale zastąpi zmarłego w styczniu sędziego Grzegorza Jędrejko. Jego kandydaturę zgłosił klub Prawa i Sprawiedliwości. / Do tej pory wykonano w Polsce ponad 85 tysięcy testów kierunku koronawirusa. Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił w Sejmie, że na dobę jest wykonywanych około 8 tysięcy testów, potencjał laboratoriów to 13,5 tysiąca testów na dobę i 49 laboratoriów w całym kraju. (IAR)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here