Wiadomości Dnia 4-8-20

Reklama:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – Wszystko co musisz wiedzieć o zasiłku dla bezrobotnych w NY – Tadeusz Woźniak, właściciel A & W Tax Services Associates Ltd przy 125 Nassau Ave. na Greenpoincie, tłumaczy kto i na jaki zasiłek dla bezrobotnych może liczyć w stanie Nowy Jork w czasach koronawirusa. Dlaczego tak wielu nie może złożyć aplikacji? O czym należy pamiętać? W razie pytań, dzwoń: 718-348-1026.

NOWY JORK – dobre wiadomości: wprowadzony plan działa – spłaszcza się krzywa zarażeń – spada liczba nowych hospitalizacji. Złe wiadomości są okropne,” powiedział gubernator, podając że w ciągu jednej doby zaraportowano 779 zgonów z powodu zarażenia koronawirusem (z 7 kwietnia). Dodatkowo, stan doda $600 dla każdej osoby, która złożyła wniosek o zasiłek dla bezrobotnych, a także, stan przedłuża liczbę tygodni, przez które będzie można pobierać zasiłek o 13, do łącznie 39 tygodni. W New Jersey, gubernator zarządził, że w każdym z otwartych sklepów, a dotyczyć to ma i pracowników i klientów, obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych. Dodatkowo, wewnątrz każdego sklepu, przebywać może 50% maksymalnie przewidzianej liczby klientów.  

USA – Bernie Sanders, który starał się o nominację partii demokratycznej na urząd prezydenta USA, zakończył kampanię. W tej sytuacji, były wiceprezydent Joe Biden pozostaje jedynym kandydatem Demokratów na urząd prezydenta. / Prezydent Donald Trump skrytykował działania Światowej Organizacji Zdrowia co do pandemii koronawirusa – Trump powiedział, że działania WHO były zbyt powolne i skoncentrowane wokół Chin. Prezydent USA powiedział, że rozważa wstrzymanie finansowania Światowej Organizacji Zdrowia. 

ŚWIAT – Będące epicentrum zakażeń koronawirusem w Chinach miasto Wuhan od północy zniosło ograniczenia wyjazdowe. Po 76 dniach pracę wznowiło tamtejsze lotnisko. Miasto mogą jednak opuścić wyłącznie te osoby, które przeszły kwarantannę, a ich stan zdrowia nie budzi żadnych zastrzeżeń. / Żydzi w Izraelu zaczynają dzisiaj świętowanie Paschy. Pamiątka wyjścia z niewoli egipskiej jest co roku dla wyznawców judaizmu świętem wolności, ale pandemia koronawirusa sprawiła, że tym razem więcej jest zakazów niż tego, co wolno – chrześcijanie w Izraelu czy Autonomii Palestyńskiej nie będą mogli wziąć udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Zabronione są zgromadzenia powyżej dwóch osób, z wyłączeniem osób duchownych. Ani na Paschę ani na Wielkanoc do Izraela i Autonomii Palestyńskiej nie przyjedzie w tym roku żaden zagraniczny turysta. (IAR)

POLSKA – Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą miały charakter kameralny. Hołd ofiarom katastrofy oddadzą najważniejsze osoby w państwie. Głównym miejscem obchodów będzie Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. / Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że po świętach wielkanocnych rząd przedstawi program ponownego otwierania poszczególnych branż gospodarki. Szef rządu zaznaczył jednak, że nadal obowiązują ograniczenia związane ze stanem epidemii koronawirusa (IAR)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts