Wiadomości Dnia 5-22-20

Reklama:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – organizujesz wydarzenie, które musiałeś odwołać z powodu epidemii koronawirusa? Radio RAMPA może pomóc Ci przenieść to wydarzenie do internetu – Twoja publiczność może w sposób interaktywny uczestniczyć w każdej imprezie, bezpiecznie, w swoim domu; skontaktuj się z naszą redakcją w sprawie szczegółów. 

NOWY JORK – burmistrz miasta Nowy Jork Bill de Blasio powiedział, że ma nadzieję na wejście w pierwszą fazę odmrażania gospodarki miasta w pierwszych dwóch tygodniach czerwca. Tymczasem przed nowojorczykami Memorial Weekend w dobie koronawirusa: otworzone zostaną plaże Coney Island i Rockaway Beach, ale obowiązywać będą na nich ścisłe restrykcje, m.in. zakaz przebywania w wodzie. Do miasta wydelegowani zostali dodatkowi oficerowie, którzy przestrzegać będą zasad zachowywania dystansu społecznego np. w parkach. Otworzone zostaną dodatkowe mile ulic dla pieszych. W New Jersey, gubernator Phil Murphy zezwolił na zgromadzenia ludzi: do 25 osób na zewnątrz i do 10 osób wewnątrz. 

USA – Kolejne 2 miliony 400 tysięcy Amerykanów złożyło wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Tak wynika z najnowszego raportu Departamentu Pracy USA. (IAR)/ Senatorowie z partii Demokratycznej, jak i wysokiej rangi wojskowi, ostrzegają przed drugą falą koronawirusa na jesień. Uważają oni, że Biały Dom powinien przygotować się na taką ewentualność. Tymczasem, Prezydent Donald Trump powiedział, że w przypadku drugiej fali zarażeń, nie dopuści do ponownego “zamknięcia” stanu. Prezydent nakazał również opuszczenie flag do połowy masztu, aby oddać szacunek ofiarom koronawirusa oraz wszystkim tym, którzy polegli na służbie wojskowej.  / Prezydent Donald Trump potwierdził, że planuje wycofanie się z kolejnego układu o kontroli zbrojeń. Tym razem chodzi o „traktat o otwartych przestworzach”, którego sygnatariuszem jest 35 państw, w tym Polska. Prezydent wyraził nadzieję na renegocjację traktatu. (IAR)

ŚWIAT – Około stu osób znajdowało się na pokładzie samolotu, który rozbił się w Pakistanie. Maszyna narodowego przewoźnika Pakistan International Airlines spadła na gęsto zabudowane przedmieścia Karaczi. Do katastrofy doszło tuż po tym, jak władze kraju zezwoliły na ponowne loty samolotów pasażerskich uziemionych wcześniej przez pandemię koronawirusa. W ostatniej dekadzie w Pakistanie doszło do trzech dużych katastrof lotniczych, w których łącznie zginęło ponad 300 osób. / W Brazylii przedstawiciele siedmiu partii opozycyjnych złożyli do Izby Deputowanych wniosek o impeachment prezydenta Jaira Bolsonaro. Oskarżają go o zaniedbania w sytuacji epidemii, które doprowadziły do masowego i niekontrolowanego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Liczba zgonów z powodu COVID-19 przekroczyła w Brazylii 20 tysięcy. (IAR)

POLSKA – Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w najbliższych miesiącach rozpocznie się stopniowe odmrażanie ruchu lotniczego w Polsce. Poinformował także, że jest gotowa ustawa dotycząca pomocy dla lotnisk, linii lotniczych i firm obsługujących ruch lotniczy w Polsce. (IAR)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski

Latest posts by Monika Adamski (see all)

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts