Wiadomości Dnia 5-27-20

Date:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – tegoroczne festiwale polonijne nie mogą odbyć się jak tradycyjnie z udziałem tysięcy osób, ale odbędą się internetowo za pośrednictwem Radio RAMPA! Już 14 czerwca Polish-Heritage Festival, który zawsze odbywa się w Middlesex County Grounds, a 21 czerwca 12. Polski Festiwal Staten Island! Szczegóły na stronie Radio RAMPA.

NOWY JORK – w stanie Nowy Jork odnotowano najniższą od początku pandemii liczbę zgonów w ciągu doby – w poniedziałek zmarły 73 osoby. Pierwszą fazę odmrażania gospodarki rozpoczęły we wtorek Westchester i Rockland, w środę Long Island. W stanie New Jersey od lipca organizować będzie można ceremonie zakończenia szkoły na świeżym powietrzu. Dodatkowo, w New Jersey, drużyny sportowe mogą wznowić treningi, a nawet rywalizację. 

USA – Historyczny dzień dla amerykańskiej astronautyki. Po 9 latach przerwy Stany Zjednoczone wracają do lotów załogowych z własnego terytorium. Dziś o 4:33  p.m. z Centrum Kennedy’ego na Florydzie wystartuje pojazd kosmiczny Crew Dragon. To wspólne przedsięwzięcie NASA i prywatnej firmy SpaceX. (IAR) / Czterech policjantów z Minneapolis zostało zwolnionych w związku ze śmiercią 46-letniego George Floyd – czarnoskóry mężczyzna został w kontrowersyjny sposób zaaresztowany, w wyniku czego zmarł. FBI prowadzi śledztwo w tej sprawie, a śmierć Floyd’a wywołała protesty i zamieszki. 

ŚWIAT – Francja apeluje do wszystkich państw Unii Europejskiej o poparcie planu odbudowy europejskiej gospodarki po okresie epidemii. Plan zakłada pomoc w wysokości 750-ciu miliardów euro. Według francuskich mediów w czołówce beneficjentów znajduje się także Polska. Włochy mają być największym beneficjentem funduszu odbudowy – przewiduje się, że Włochy otrzymaja 172 mld euro. (IAR)

POLSKA – Od 6 czerwca otwarte zostaną instytucje kultury i obiekty sportowe. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że ograniczenia zostaną zniesione we wszystkich branżach, na które zostały one nałożone. Wyjątkiem będą kluby i dyskoteki, które pozostaną zamknięte. Od soboty zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwarej i w części przestrzeni zamkniętych. Jeśli w przestrzeni otwartej będziemy mieli możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie trzeba będzie zasłaniać ust i nosa. Od soboty 30 maja w sklepach i  lokalach gastronomicznych nie będą już obowiązywały limity przebywających w nich osób. Od niedzieli 31 maja zostaje zniesiony limit wiernych w kościołach. (IAR)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski
Monika Adamskihttp://www.MonikaAdamski.com
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Nowy Jork: w lokalnych wyborach zagłosują tylko obywatele

Nowojorskie prawo, na podstawie którego, posiadacze zielonych kart i...

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni...

Reakcje na wyrok Sądu Najwyższego w sprawie aborcji

Prezydent USA Joe Biden skrytykował decyzję Sądu Najwyższego unieważniającą...

Biały Dom o nadchodzącej wizycie Prezydenta USA w Europie

Biały Dom zapowiedział, że podczas zbliżającej się wizyty w...