Wiadomości Dnia 5-28-20

Date:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – tegoroczne festiwale polonijne nie mogą odbyć się jak tradycyjnie z udziałem tysięcy osób, ale odbędą się internetowo za pośrednictwem Radio RAMPA! Już 14 czerwca Polish-Heritage Festival, który zawsze odbywa się w Middlesex County Grounds, a 21 czerwca 12. Polski Festiwal Staten Island! Szczegóły na stronie Radio RAMPA.

NOWY JORK – Ustawodawcy w stanie Nowy Jork zatwierdzili kilka ustaw, mających na celu pomoc ekonomiczną dla osób dotkniętych koronawirusem: do zakończenia stanu wyjątkowego, przedłużony został zakaz eksmisji w budynkach rezydencyjnych dla osób, które doznają finansowych trudności; wentylatory i inne urządzenia należą do niezbędnych i są chronione przed podwyżkami cen; osoby, które jako dzieci, stały się ofiarą molestowania sekusualnego mogą składać wnioski do sądu w ramach Child Victims Act do sierpnia 2021. W stanie New Jersey, władze New Jersey Turnpike Authority, wbrew sprzeciwowi ustawodawców, przegłosowały podwyżki opłat za przejazd NJ Turnpike i Garden State Parkway, odpowiednio o $1.30 i $o.40 od 13 września.

USA – Zaplanowany start pojazdu kosmicznego Crew Dragon z przylądka Canaveral na Florydzie, z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, został przeniesiony na sobotę. / Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 100,000 w USA – to prawie dwa razy tyle ilu Amerykanów zginęło w trakcie Wojny w Wietnamie oraz podobna liczba ofiar epidemii grypy w 1968 roku. Jak zaznaczaja analitycy, liczba może nie być pełna, jako że sposób w jaki odnotowywane są zgony może nie być w pełni właściwy. 

ŚWIAT – 2 miliony osób zostały zakażone koronawirusem w Europie od początku pandemii. Na kontynencie zmarło jak dotąd 170 tysięcy osób. Takie dane przedstawiło regionalne biuro Światowej Organizacji Zdrowia. WHO twierdzi, że sytuacja w Europie poprawiła się, ale przestrzega przed zbyt szybkim zdejmowaniem obostrzeń. / Chiński parlament zatwierdził do dalszego procedowania projekt ustawy o bezpieczeństwie narodowym Hongkongu. Ustawa budzi wiele kontrowersji. W opinii hongkońskiej opozycji, jej celem jest tłumienie prodemokratycznych ruchów w byłej brytyjskiej kolonii.(IAR)

POLSKA – Stanisław Żaryn rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych poinformował, że w ostatnich dniach Polska ponownie stała się celem ataku hakerskiego wymierzonego w polsko-amerykańską współpracę wojskową oraz spoistość NATO. Stanisław Żaryn ocenił, że doszło do opublikowania treści wpisujących się w propagandę rosyjską wymierzoną w NATO. Rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych poinformował, że treści mające na celu ośmieszanie Wojska Polskiego, dezawuowanie Polski, a także osłabianie morale żołnierzy pojawiły się przede wszystkim na portalach regionalnych miejsc związanych z obecnością wojsk amerykańskich w naszym kraju takich jak strona Olsztyn24.com, RadioSzczecin.pl, ePoznan.pl, strona gminy Orzysz. Dla uwiarygodnienia w artykułach pojawiały się odniesienia do polskich mediów informacyjnych. Teksty były promowane również w mediach społecznościowych. (IAR)

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski
Monika Adamskihttp://www.MonikaAdamski.com
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Nowy Jork: w lokalnych wyborach zagłosują tylko obywatele

Nowojorskie prawo, na podstawie którego, posiadacze zielonych kart i...

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni...

Reakcje na wyrok Sądu Najwyższego w sprawie aborcji

Prezydent USA Joe Biden skrytykował decyzję Sądu Najwyższego unieważniającą...

Biały Dom o nadchodzącej wizycie Prezydenta USA w Europie

Biały Dom zapowiedział, że podczas zbliżającej się wizyty w...