Wiadomości Dnia 5-28-20

Reklama:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – tegoroczne festiwale polonijne nie mogą odbyć się jak tradycyjnie z udziałem tysięcy osób, ale odbędą się internetowo za pośrednictwem Radio RAMPA! Już 14 czerwca Polish-Heritage Festival, który zawsze odbywa się w Middlesex County Grounds, a 21 czerwca 12. Polski Festiwal Staten Island! Szczegóły na stronie Radio RAMPA.

NOWY JORK – Ustawodawcy w stanie Nowy Jork zatwierdzili kilka ustaw, mających na celu pomoc ekonomiczną dla osób dotkniętych koronawirusem: do zakończenia stanu wyjątkowego, przedłużony został zakaz eksmisji w budynkach rezydencyjnych dla osób, które doznają finansowych trudności; wentylatory i inne urządzenia należą do niezbędnych i są chronione przed podwyżkami cen; osoby, które jako dzieci, stały się ofiarą molestowania sekusualnego mogą składać wnioski do sądu w ramach Child Victims Act do sierpnia 2021. W stanie New Jersey, władze New Jersey Turnpike Authority, wbrew sprzeciwowi ustawodawców, przegłosowały podwyżki opłat za przejazd NJ Turnpike i Garden State Parkway, odpowiednio o $1.30 i $o.40 od 13 września.

USA – Zaplanowany start pojazdu kosmicznego Crew Dragon z przylądka Canaveral na Florydzie, z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, został przeniesiony na sobotę. / Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 100,000 w USA – to prawie dwa razy tyle ilu Amerykanów zginęło w trakcie Wojny w Wietnamie oraz podobna liczba ofiar epidemii grypy w 1968 roku. Jak zaznaczaja analitycy, liczba może nie być pełna, jako że sposób w jaki odnotowywane są zgony może nie być w pełni właściwy. 

ŚWIAT – 2 miliony osób zostały zakażone koronawirusem w Europie od początku pandemii. Na kontynencie zmarło jak dotąd 170 tysięcy osób. Takie dane przedstawiło regionalne biuro Światowej Organizacji Zdrowia. WHO twierdzi, że sytuacja w Europie poprawiła się, ale przestrzega przed zbyt szybkim zdejmowaniem obostrzeń. / Chiński parlament zatwierdził do dalszego procedowania projekt ustawy o bezpieczeństwie narodowym Hongkongu. Ustawa budzi wiele kontrowersji. W opinii hongkońskiej opozycji, jej celem jest tłumienie prodemokratycznych ruchów w byłej brytyjskiej kolonii.(IAR)

POLSKA – Stanisław Żaryn rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych poinformował, że w ostatnich dniach Polska ponownie stała się celem ataku hakerskiego wymierzonego w polsko-amerykańską współpracę wojskową oraz spoistość NATO. Stanisław Żaryn ocenił, że doszło do opublikowania treści wpisujących się w propagandę rosyjską wymierzoną w NATO. Rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych poinformował, że treści mające na celu ośmieszanie Wojska Polskiego, dezawuowanie Polski, a także osłabianie morale żołnierzy pojawiły się przede wszystkim na portalach regionalnych miejsc związanych z obecnością wojsk amerykańskich w naszym kraju takich jak strona Olsztyn24.com, RadioSzczecin.pl, ePoznan.pl, strona gminy Orzysz. Dla uwiarygodnienia w artykułach pojawiały się odniesienia do polskich mediów informacyjnych. Teksty były promowane również w mediach społecznościowych. (IAR)

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski

Latest posts by Monika Adamski (see all)

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts