Wiadomości Dnia 7-10-20

Reklama - Advertisement

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – przypominamy, osoby zarejestrowane do głosowania w wyborach na Prezydenta RP w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, mogą dostarczyć pakiety wyborcze osobiście do Konsulatu w sobotę, pomiędzy 7 rano a 9 wieczorem, tj. do zakończenia głosowania. 

NOWY JORK – w piątek przez metropolię nowojorską przechodzi pierwsza burza tropikalna sezonu, Fay. Synoptycy ostrzegają przed podtopieniami i wiatrami w porywach do 50 mil na godzinę. / W mieście Nowy Jork, burmistrz Bill de Blasio, zarządził odwołanie wszystkich wydarzeń masowych do 30 września. / W stanie New Jersey wciąż potężne kolejki przy urzędach Motor Vehicle Commission – z tego powodu, gubernator i MVC zarządzili, że wygasające prawa jazdy, dowody rejestracyjne i inne dokumenty, zostaną automatycznie przedłużone na kilka miesięcy. Szczegóły na stronie www.RadioRAMPA.com

USA – Prezydent Donald Trump opuścił Biały Dom i udał się na Florydę. / Rośnie liczba zarażeń koronawirusem – w ciągu jednej doby przybyło ponad 60 tysięcy infekcji. Tylko w ciągu miesiąca, liczba pozytywnie stwierdzonych przypadków zarażeń wzrosła w USA z 2 do 3 milionów. 

ŚWIAT – Do Chin wyruszył zespół ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), który prowadzi śledztwo w sprawie pochodzenia koronawirusa – poinformowała rzeczniczka tej organizacji. Przyjmuje się, że pierwsze ognisko patogenu stwierdzono na targu w chińskim mieście Wuhan. Chiny jednak sugerują, że wirus może nie pochodzić z tego kraju. / Nie żyje burmistrz Seulu Park Won Soon. Seulska policja poinformowała o odnalezieniu jego ciała w północnej części miasta. Kilka godzin wcześniej rodzina mężczyzny zgłosiła zaginięcie. / Holenderski rząd poinformował, że pozwie Rosję do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka za zestrzelenie samolotu MH17 nad wschodnią Ukrainą w lipcu 2014 roku. Maszyna malezyjskich linii lotniczych leciała z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Zginęło 298 osób, w tym 193 obywateli Holandii. (IAR)

POLSKA – w niedzielę w Polsce, a w sobotę w USA, druga tura wyborów prezydenckich. W II turze wyborów Polacy będą głosować w 27 231 obwodach w kraju i za granicą. W I turze za granicą było ich 169, teraz będzie 171. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak powiedział, że w porównaniu z pierwsza turą przybyły dwa obwody za granicą – tym samym ich liczba zwiększyła się do 171 – w Kuwejcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here