Wiadomości Dnia 7-31-20

Wiadomości Dnia 7-31-20
Reklama:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – już w sobotę, 1 sierpnia, dokładnie o godzinie 11 czasu nowojorskiego,  w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego, przy oddziale głównym Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy McGuinness Blvd. na Greenpoincie, odbędzie się tradycyjne wzniesienie flagi z symbolem Kotwicy – transmisja na żywo na www.RadioRAMPA.com

NOWY JORK – burmistrz miasta Nowy Jork powiedział, że szkoły publiczne wznowią zajęcia od września, jeżeli poziom zachorowań w mieście utrzyma się poniżej 3% (średnia z 7 dni). Władze przedstawiły również zasady jakie obowiązywać będą w przypadku gdy w szkole wykryty zostanie koronawirus – w zależności od sytuacji, obowiązywać będzie kwarantanna i przeniesienie zajęć na nauczanie zdalne. Tymczasem, w stanie New Jerset, gubernator Phill Murhpy wydał ostrzeżenie dla mieszkańców stanu, upominajac ich aby nie lekceważyli wirusa – w New Jersey wzrasta poziom zachorowań, i władze wstrzymały kolejne etapy odmrażania lokalnej gospodarki – stan nie wszedł jeszcze w trzeci etap. 

USA –  Prezydent Donald Trump wycofał się z sugestii przesunięcia terminu wyborów prezydenckich z 3 listopada na późniejszy termin. Amerykański przywódca stanowczo sprzeciwił się jednak rozszerzaniu możliwości głosowania korespondencyjnego. / Misja kosmiczna Mars 2020 rozpoczęta. Rakieta Atlas V z łazikiem Perseverance wystartowała w czwartek w kierunku Czerwonej Planety z Przylądka Canaveral na Florydzie. Jednym z celów misji jest poszukiwanie śladów życia na Marsie. (IAR)

ŚWIAT – Unia Europejska skróciła listę tak zwanych krajów bezpiecznych do których możliwe są podróże w czasie pandemii. Początkowo na liście było 15 państw, dziś pozostało na niej 12. Tak zdecydowały unijne rządy. Z listy krajów z którymi przed miesiącem Unia otworzyła granice, bo poprawiła się sytuacja epidemiczna, zostały skreślone Serbia i Czarnogóra oraz Algieria. / Przewodniczący frakcji SPD w Bundestagu Rolf Muetzenich powiedział, że należy zrewidować niemiecko-amerykańską współpracę, także w dziedzinie zbrojeń. Podobnego zdania są politycy partii Zielonych oraz Lewicy. Wiąże się to z decyzją amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa o częściowym wycofaniu wojsk z Niemiec. “Bild Zeitung” twierdzi, że decyzję Donalda Trumpa o częściowym wycofaniu wojsk z Niemiec przyśpieszyło zablokowanie przez SPD zakupu myśliwców F-18 oraz coraz głośniejsze żądania wycofania z Niemiec amerykańskiej broni atomowej. (IAR)

POLSKA –  W Polsce będzie więcej amerykańskich żołnierzy i najważniejsze w regionie Dowództwo Sił Lądowych Stanów Zjednoczonych – poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak po zakończeniu negocjacji nad polsko-amerykańską Wspólną Deklaracją Współpracy Obronnej.
Obecnie trwają ostatnie prace nad finalną treścią porozumienia. W krótkim czasie ma ono zostać przyjęta przez oba kraje. Jak powiedział szef MON-u Mariusz Błaszczak, osiągnięcie porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi to ważny moment dla bezpieczeństwa naszego kraju. Umowa gwarantuje również, że w Polsce zostanie zlokalizowane dowództwo korpusu wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych- mówił minister. Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że strona polska nie przesądza o tym, z jakich krajów amerykańscy żołnierze zostaną przeniesieni do Polski. Decyzja w tej sprawie należy do Stanów Zjednoczonych. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts