Wiadomości Dnia 7-8-20

Wiadomości Dnia 7-8-20
Reklama:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – Do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich zgłosiło się ponad 150 tysięcy Polaków mieszkających za granicą. To bilans obejmujący tylko te osoby, które nie głosowały w I turze lub zmieniały swój dotychczasowy obwód głosowania. Biorąc pod uwagę prawie 400 tysięcy zgłoszeń do głosowania w I turze, 12 lipca za granicą w wyborach będzie mogło wziąć udział ponad pół miliona osób. MSZ dementuje również pojawiające się w mediach społecznościowych informacje o rzekomych przypadkach kart do głosowania z podwójnie wydrukowanym nazwiskiem jednego z kandydatów. (IAR)

NOWY JORK – miasto Nowy Jork planuje, aby uczniowie powrócili do szkół we wrześniu w ograniczonej ilości, a tym samym, każdy z uczniów mógł przebywać w szkole 2-3 dni w tygodniu. Pozostałe zajęcia mają odbyć się zdalnie, rodzice mają też mieć opcje wybrania całkowicie zdalnej nauki dla swoich dzieci. Pomimo zapowiedzi burmistrza miasta, gubernator stanu Nowy Jork Andrew M. Cuomo powiedział, że to on podejmie ostateczną decyzję, w oparciu o naukę i będzie gotowy ogłosić ją na początku sierpnia.

USA – Prezydent Donald Trump zaapelował o pełne otwarcie szkół we wrześniu. Skrytykował wytyczne, które co do otwarcia szkół zaproponowało Centrum Prewencji i Kontroli Chorób, nazywając je “drogimi i trudnymi.” / Prezydent Donald Trump oficjalnie wycofał Stany Zjednoczone ze Światowej Organizacji Zdrowia, decyzja wejdzie w życie w lipcu 2021 roku. Decyzja ta spotkała się z krytyką polityków po obu stronach sceny politycznej. Kontrkandydat w wyborach na Prezydenta, Jo Biden zapowiedział, że jeżeli zostanie prezydentem, odwróci tę decyzję.

ŚWIAT – Ponad stu pracowników brazylijskiego Pałacu Prezydenckiego uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Stanowią oni niespełna 4 procent spośród wszystkich pracowników. Wśród zakażonych “nie odnotowano zgonów, a ponad 90 procent przypadków przeszło chorobę bezobjawowo lub miało jedynie łagodne objawy” – poinformował sekretariat Pałacu Prezydenckiego./Chińskie MSZ zapowiedziało kolejne restrykcje wizowe wobec obywateli Stanów Zjednoczonych. Tym razem będą dotyczyły osób zaangażowanych w – jak to określono – „skandaliczne” działania wobec Tybetu. To jednak odpowiedź Chin na podobne ograniczenia wobec chińskich urzędników. Amerykanie zwracają bowiem uwagę na łamanie praw człowieka na terenach zamieszkiwanych przez Tybetańczyków w Chnach. (IAR)

POLSKA – Ponad 17 tysięcy wpisów dotyczących ofiar rzezi wołyńskiej będzie liczyła internetowa baza, którą w południe udostępni Instytut Pamięci Narodowej. Głównym celem projektu jest upamiętnienie ofiar zbrodni ludobójstwa dokonanego ze szczególnym okrucieństwem na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1945 przez ukraińskich nacjonalistów. Chodzi o osoby, które w zdecydowanej większości nie mają godnego pochówku. IPN chce ustalić personalia tych osób, a po części też zweryfikować liczbę zamordowanych. Baza zostanie uruchomiona na kilka dni przed przypadającym w sobotę 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej. Baza będzie dostępna na prowadzonym przez IPN portalu zbrodniawolynska.pl. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts