Wiadomości Dnia 9-18-20

Wiadomości Dnia 9-18-20
Reklama:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – zmarł rzeźbiarz Andrzej Pityński, twórca m.in. Pomnika Katyńskiego w Jersey City. Miał 73 lata. Wspomnienie o Mistrzu Pityńskim już wkrótce w Radio RAMPA./ Wirtualna Parada Pułaskiego w Radio RAMPA – już 4 października w studio Radio RAMPA gościć będziemy prezesa komitetu głównego Parady Pułaskiego Richarda Zawisnego oraz Marszałka Głównego 83. Parady Pułaskiego, Jadwigę Kopala – w trakcie transmisji na żywo zaprezentujemy wspomnienia z parady z ostatnich lat, a także, w wirtualny sposób gościć będziemy osoby od lat związane z paradą. Tegoroczna 83. Parada Pułaskiego odwołana została z powodu pandemii koronawirusa i przeniesiona została na rok 2021. Szczegóły na stronie www.RadioRAMPA.com

NOWY JORK – Niektórzy radni miasta Nowy Jork, mają już dość działania, a raczej jego braku, ze strony Komisarza ds. edukacji, Richarda Carranza. Swoje poparcie dla usunięcia Carranzy ze stanowiska w czwartek przedstawił radny Joseph Borelli z dystryktu 51. Poparł go radny Robert Holden z dystryktu 30. Jak podaje w oświadczeniu radny Holden, zmiany w planach co do wznowienia zajęć w szkołach, wywołane są brakami w kadrach –  w mieście Nowy Jork, po prostu, brakuje nauczycieli. Jak ustaliło biuro radnego Holdena, w niektórych dystryktach miasta, konieczne jest podwojenie liczby zatrudnionych nauczycieli aby spełnić wymogi departamentu edukacji. Poszczególne szkoły otrzymały również nakaz wydania wszystkich swoich laptopów i tabletów rodzinom, co doprowadziło do tego, że sprzętu brakuje w szkołach. Szczegóły na stronie Radio RAMPA. 

USA – w wieku 87 lat zmarła Sędzia Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg. Jak podał w piątek wieczorem Mitch McConnell, przewodniczący większości w Senacie, senat zagłosuje nad nowym kandydatem do sądu najwyższego, którego zaproponuje Prezydent Donald Trump. Wcześniej w piątek, Demokrata, senator Chuck Schumer powiedział, że wolne miejsce w sądzie najwyższym, powinno być wypełnione dopiero po wyborach prezydenckich. Szykuje się kolejny poważny konflikt w amerykańskim kongresie. / Rząd prezydenta Donalda Trumpa wprowadza zakaz ściągania popularnych chińskich mobilnych aplikacji internetowych TikTok ora WeChat. Amerykańskie władze tłumaczą swoją decyzję zagrożeniem bezpieczeństwa danych użytkowników. Zakaz ma obowiązywać od poniedziałku. (IAR)

ŚWIAT – W rosyjskich mediach państwowych ruszyła kampania zastraszania krewnych i współpracowników Aleksieja Nawalnego. Agencja Ria Novosti opublikowała wypowiedź rosyjskiego adwokata, który przekonuje, że za wywiezienie z Rosji dowodów świadczących o próbie otrucia lidera opozycji, grozi kara więzienia. Aleksiej Nawalny przebywa w berlińskiej klinice Charite. Tamtejsi lekarze orzekli, że próbowano go zamordować trująca substancją bojową. (IAR).

POLSKA – Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślał militarne znaczenie wspólnych ćwiczeń wojsk lądowych Polski i Stanów Zjednoczonych. Na poligonie w Nowej Dębie na Podkarpaciu manewry prowadzą żołnierze trzech brygad tak zwanej żelaznej dywizji, w tym 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, wchodząca w skład tak zwanej szpicy NATO, czy 1. Warszawska Dywizja Pancerna.
Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak powiedział, że mundurowi mają już szansę sprawdzić zdolności bojowe zmodernizowanych czołgów Leopard. Minister Mariusz Błaszczak powiedział, że równolegle trwają ćwiczenia sił powietrznych i wojsk specjalnych. Poligon w Nowej Dębie jest drugim największym tego typu obiektem w Polsce zaraz po Drawsku Pomorskim.  (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts