Wiadomości Dnia w Radio RAMPA – 6 stycznia 2020

Reklama - Advertisement

1 – POLONIA – Daniel Kurzyna pierwszym Polakiem, który pełni funkcję szefa gabinetu radnego miasta Nowy Jork – W rozmowie z Radio RAMPA, Daniel opowiada o początkach swojej politycznej kariery, a także o tym, dlaczego pokochał politykę. Daniel dzieli się swoim doświadczeniem, a także opowiada o tym jak pomaga wyborcom w swoim okręgu. Wywiad na naszej stronie www.RadioRAMPA.com

2 – NOWY JORK – od poniedziałku, 6 stycznia, zmiany z rozkładzie jazdy Long Island Rail Road przy Penn Station – powód to potrzeba przeprowadzenia napraw. Dokladny rozpis zmian na stronie Long Island Rail Road. Zmiany potrwają do 8 marca

3 – USA – napiętą sytuację na linii USA – IRAN, pogarsza wewnętrzny konflikt w Stanach – przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi ogłosiła, że planuje podjąć kroki potencjalnie limitujące możliwość Prezydenta Trumpa do wykonania operacji wojskowych przeciwko Iranowi. Demokraci krytycznie wyrażają się o decyzji Trumpa co do zabicia Qassema Soleimani.

Po raz 77. Rozdano Złote Globy, czyli statuetki dla najlepszych twórców filmowych i telewizyjnych. Wśród nagrodzonych Quentin Tarantino, Brad pitt i Tom Hanks.

4 – ŚWIAT – Unia Europejska jest zaniepokojona deklaracją Iranu o wycofaniu się z umowy nuklearnej z 2015 roku. Sytuację na Bliskim Wschodzie komentuje też chiński MSZ, wyrażając się krytycznie o działaniach USA i deklarując pomoc wojskową dla Iranu.

Trwają dewastujące pożary w Australii – obejmują one ponad 8 milionów hektarów ziemi. Zginęło 25 osób i poł miliarda zwierząt.

5 – POLSKA – Pod hasłem “Cuda, cuda ogłaszają” ulicami 872 miejscowości w Polsce i 21 poza jej granicami przejdą w poniedziałek Orszaki Trzech Króli. Największy odbędzie się w Warszawie – jego trasa wiedzie z placu Zamkowego na plac Piłsudskiego, a udział w marszu bierze Para Prezydencka (IAR).

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here