Wiadomości Dnia w Radio RAMPA 8-13-19

Advertisement

Codziennie rano słuchajcie Wiadomości Dnia w Radio RAMPA – najważniejsze wiadomości na początek każdego dnia, możecie odsłuchać i poczytać na naszej stronie, ale również, możecie ustawić swoje nadajniki Amazon Alexa i codziennie rano słuchać Radio RAMPA. 

Wiadomości dnia w Radio RAMPA – dzisiaj jest 13 sierpnia 2019 roku

  • POLONIA: w najbliższą sobotę, 17 sierpnia, na arenie Red Bull w Harisson, NJ, odbędzie się Polska Noc z drużyną piłki nożnej New York Red Bull! Początek o 4 p.m. szczegóły na stronie Radio RAMPA. Na naszej stronie znajdziecie dzisiaj również materiał wideo z pieszej pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy.
  • NOWY JORK: Departament Sprawiedliwości prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w więzieniu na Manhattanie, gdzie przetrzymywany był oskarżony o molestowanie seksualne Jeffrey Epstein. Prokurator generalny William Barr powiedział w poniedziałek, że w pracy więzienia niedopełnione były obowiązki, a Epstein nie był w odpowiedni sposób pilnowany.

Z innych wiadomości, sędzia w Nowym Jorku po raz drugi zablokował zamienienie 14 ulicy na Manhattanie w strefę wolną od samochodów. Ta głowna ulica przejazdowa, miała służyć tylko pieszym i autobusom, ciężarówkom i służbom ratunkowym. Dziennie z 14 ulicy korzysta 21 tysięcy pojazdów.

  • USA – administracja Prezydenta Donalda Trumpa ogłosiła w poniedziałek, że osoby korzystające z programów pomocy rządowej, jak różne formy Medicaid czy food stamps, pomimo legalnego statusu imigracyjnego w USA czy chęci legalnej imigracji do USA, będą miały utrudnioną drogę w zdobyciu wizy czy zielonej karty. Celem jest zapewnienie, że legalni imigrancji są w stanie utrzymać się finansowo. Zasada może powodować, że wiele osób posiadających niski dochód czy podstawową edukację, może zostać zdysfwalifikowane.
  • ŚWIAT – pięciu specjalistów z państwej korporacji jądrowej Rosatom w Sarov w Rosji, zginęło 8 sierpnia a trakcie testu nowej broni, rakiety, która operowała z użyciem izotopów. W mieście ogłoszono żałobę, a w trakcie poniedziałkowego pogrzebu, specjaliści zostali nazwani bohaterami narodowymi. Sarov to jedno z sekretnych miast Rosji. Zamknięte dla obcokrajowców i dostępne tylko z posiadaniem specjalnego zezwolenia, Sarov jest odpowiednikiem Los Alamos w Nowym Meksyku, gdzie narodziły się projekty amerykańskiej broni nuklearnej.
  • POLSKA: Minister Spraw Zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz rozpoczyna wizytę w Nowym Jorku, gdzie zasiądzie na czele rozmów wysokiego szczebla, dotyczących międzynarodowego prawa humanitarnego w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Również, jak zapowiedziano w poniedziałek, do końca tygodnia ma powstać pierwsza wersja ustawy regulującej przeloty najważniejszych osób w państwie.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here